Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Підлягають оподаткуванню військовим збором учасники АТО, які звільнені з служби Збройних сил України (Національної гвардії, інших правоохоронних органів) та офіційно працевлаштовані , в тому числі і військовим збором, як фізичні особи, які отримують дохід в Україні (або за кордоном).

Не підлягають оподаткуванню військовим збором учасники АТО, які є діючими військовослужбовцями, працівниками ЗСУ, Національної гвардії та ін. правоохоронних органів.

Військовий збір (або військовий податок) запровадили в 2014 році як тимчасове утримання з ряду доходів, що діє до закінчення реформи Збройних сил України. Платниками військового збору є ті ж особи, які сплачують ПДФО (податок з доходів фізичних осіб), зокрема фізичні особи, які отримують дохід в Україні та за кордоном.

Згідно Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції» від 18.06.2015 № 548-VIII та Податковому кодексу України (розділ ХХ, підрозділ 10, пн. 16.1, пн. 1.7.)

«Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.»

На сьогодні військовий збір сплачується у розмірі 1,5% від заробітної плати!