Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Відсутність деяких ліків у аптеках пояснюють виникненням протиріч між Урядом (зокрема Міністерством охорони здоров'я) та представниками фармацевтичної індустрії!

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) повІдомляє, що основним завданням є забезпечити українців якісними ліками за доступними цінами. У звязку з цим, було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби», а також постанову Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

Постановою № 862 встановлюється максимальна ціна виробника лікарського засобу по 21 діючій речовині, визначених постановою. Цей крок дозволяє знизити вартість ліків та привести їх до рівня цін у інших країнах, які були визначені як найбільш відповідні для України.

Проте, напередодні запровадження нового порядку встановлення цін, представники фармацевтичної індустрії заявили, що їм потрібен більш тривалий період для реалізації залишку лікарських засобів, а деякі з представників заявляють про повне припинення в подальшому постачання визначених видів ліків через збитковість.


(tick) Перелік ліків, які підлягають відшкодуванню, зазначено у постанові  № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

В результаті Кабінет Міністрів України ухвалив рішення внести зміни до постанови № 862 та відтермінувати початок її реалізації до 1 квітня 2017 року. А це означає, що жодних обмежень для представників фармацевтичної індустрії щодо реалізації лікарських препаратів на даний час немає.


Якщо Ви бажаєте висловити пропозицї, скарги чи побажання, рекомендуємо звернутися до: