Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017  №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення

Субсидії призначаються за реєстрацією місця перебування особи

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування.


*На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

Розширено перелік питань, які розглядаються за рішенням комісії
Комісії при районній у місті Києві держадміністрації можуть приймати рішення щодо призначення субсидії у випадках, не передбачених Положенням. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Також комісії можуть приймати рішення щодо врахування фактичних розмірів доходів для інших категорій громадян під час призначення субсидії, які не передбачені Положенням.

Для працездатних осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу:

  • пенсію;
  • стипендію;
  • допомогу при народженні (усиновленні) дитини;
  • допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
  • допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу;
  • допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам;
  • допомогу по безробіттю, або особа не досягла 18-річного віку станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Визначено період призначення житлових субсидій для домогосподарств які використовують природний газ та електроенергію для індивідуального опалення

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно

Збільшено соціальну норму для непрацездатних громадян

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, збільшено соціальну норму з 48,87 кв. м. 75 кв. метрів на домогосподарство.

Тобто, якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають одна чи дві непрацездатні особи (пенсіонери, інваліди та діти до 18 років) то житлова субсидія може бути призначена на збільшену норму до 75 кв. метрів на домогосподарство.