Blog

Blog from January, 2022

НОВА ІНФОРМАЦІЯ


Термін чинності “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів. Відповідні зміни були внесені сьогодні до постанови КМУ №677 від 29 червня 2021 р.

Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.

Окрім того, цією постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни – треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката.

Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться у застосунку Дія наприкінці січня.

Зауважимо, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.


Посилання: https://cutt.ly/MIOTIBL

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Відповідно до розпорядження КМДА від 19.01.2022 № 122 «Про деякі організаційні заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2, на період дії карантину у 2022 році» призупиняється проведення особистих прийомів громадян до 31 березня 2022 року — на період дії карантину у 2022 році.

У громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» є можливість подати звернення через скриньки, які встановлені у вестибюлях держадміністрацій, надіслати поштою, електронне звернення за допомогою мережі Інтернет, а також подати усне звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку.


Посилання: https://cutt.ly/AIOmJFD

 

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

У четвер, 20 січня 2022 року в Контактному центрі відбудеться «Онлайн-прийом громадян» за участю заступника директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА - начальник управління транспорту та міської мобільності Сасіна Віктора Володимировича.
Питання до обговорення:

 • технічний та санітарний стан об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури;
 • організація роботи метрополітену, міської електрички та іншого громадського пасажирського транспорту та актуальная тема про тарифи на проїзд у міському громадському транспорті.

Готуйте свої питання на завтра заздалегідь. О 15:00 ми будемо чекати вас на обговорення!


Посилання: https://www.facebook.com/events/230843479221061?ref=newsfeed

НОВА ІНФОРМАЦІЯ


Київ як європейське місто приділяє серйозну увагу сфері захисту тварин. Лише у минулому році в місті з’явились 9 нових вигульних майданчиків для чотирилапих. Переважно у парках та скверах, де власницькі тварини можуть набігатись без повідця. Про це повідомив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

«Тисячі родин у столиці виховують домашніх улюбленців, тож обладнані тренажерами безкоштовні місця для вигулу мають бути нормою для нашого міста. Минулого року влаштували 9 сучасних просторів для тварин, переважно у парках і скверах, де вони нікому не заважають. Наприклад, на Петра Вершигори роками було звалище сміття, а нині – облаштували майданчик на понад 800 кв. м. Поступово місто розбудовує мережу зон для вигулу, і цього року робота продовжується», – повідомив Олексій Кулеба.

Майданчики для вигулу та тренування влаштовані спільними зусиллями КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», КО «Київзеленбуд» та його структурними підрозділами в районах.

Нові території для вигулу у 2021 році з’явились на таких локаціях:

 • парк «Перемога»;
 • зелена зона на вул. Празькій;
 • сквер на вул. Вершигори, 5;
 • парк на Троєщині;
 • парк «Лебедине»;
 • парк «Совки»;
 • парк «Радунка»;
 • парк «Привокзальний»;
 • парк «Орлятко».

Також у столиці минулого року облаштували 50 сучасних зоокомплексів. Олексій Кулеба додав, що тема місць для вигулу є важливою і для містян, тож традиційно серед проєктів Громадського бюджету виграють ідеї облаштування нових майданчиків. Два проєкти ГБ планується реалізувати у цьому році у Дарницькому та Подільському районах столиці. Загалом у Києві на сьогодні діють понад 70 зон та майданчиків для вигулу власницьких тварин.

Адреси майданчиків та зоокомплексів можна дізнатись на інтерактивній мапі  на сайті КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

Олексій Кулеба повідомив, що у 2022-му також продовжиться реалізація проєкту із будівництва Центру захисту тварин на Автопарковій. За його словами, на зведення сучасного центру з притулками, центром адопції і ветклінікою в бюджеті столиці на цей рік передбачено 27 млн грн.


Посилання: https://cutt.ly/UIYpc1M

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Проїзд у комунальному транспорті для школярів залишиться безкоштовним, але для цього необхідно оформити електронну картку учня для дитини до 1 березня 2022 року.

«Проєкт «Електронна картка учня» розпочато у 2019 році. З того часу столичні заклади освіти неодноразово закликали батьків оформити новий документ, який має стати єдиним для використання у транспорті. Наразі майже для половини учнів уже оформлено та видано новий електронний документ. У той же час решта батьків не квапиться приєднатись до проєкту. Ті, хто досі не оформили для своїх дітей картку учня, мають усвідомити, що чинне законодавство не дає змоги іншим чином надавати можливість безкоштовного проїзду школярам. І в такому випадку батькам доведеться за них платити у громадському транспорті», – зазначив Валентин Мондриївський.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський зауважив, що електронна картка учня – це сучасний застосунок, який не тільки дасть змогу оптимізувати контроль за витратами з міського бюджету на транспорт школярами, а й стане сучасним носієм корисних функцій – як для школярів, так і для їхніх батьків.

«Столиця є лідером у використанні сучасних сервісів. Завдяки електронній картці учня ми зі стовідсотковою точністю можемо оплачувати транспортну послугу, яку надаємо за рахунок міського бюджету учням-киянам. Надалі ми будемо використовувати нові сервіси як додатковий функціонал для карток, що зробить їх ефективним та сучасним інструментом для освітянської сфери, зокрема, для оплати харчування або контролю батьками за оцінками дітей», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Він також зазначив, що два роки поспіль у столиці відтерміновували введення електронної картки учня саме через неактивну участь батьків у цьому процесі, але сучасні умови вимагають раціонального ставлення до столичного бюджету, і часу на експерименти більше немає. Остаточний перехід на новий застосунок має відбутись уже в березні, і це обґрунтована позиція міської влади.


Посилання: https://cutt.ly/NIWApNS

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Працівники ПрАТ «АК «Київводоканал» традиційно готують автоцистерни, у яких розвозитимуть питну воду для освячення на свято Водохреще 19 січня. Про це повідомило підприємство.

Водовозок буде кілька. Перш ніж її заповнять водою, кожна з них пройде санітарну обробку. Їх дезінфікують, заповнюючи водою з хлором, а після промиють чистою питною водою. Після цього представники лабораторій «Київводоканалу» візьмуть проби води з водовозки і відправляють на аналіз. Згідно з результатами, наповнені цистерни відправлять на освячення.

Протягом дня 19 січня водовозки будуть розташовані за адресами:

 • із 08:00 до 10:00 – біля храму Малої Теплої Софії (Софія Київська), вул. Володимирська, 24;
 • із 10:00 до 15:00 – біля храму святих Першоверховних апостолів Петра і Павла, вул. Стеценка, 14;
 • із 13:00 – у Гідропарку біля каплиці Хрещення Господнього;
 • із 09:00 – біля Храму Покрови пресвятої Богородиці, вул. Прирічна, 5-А.

Охочим набрати освяченої води на Водохреще необхідно мати свою тару.


Посилання: https://cutt.ly/dIWURSH
НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Для забезпечення належного перевезення пасажирів і розвантаження станції «Гідропарк» під час святкування Водохреще буде відкрито другий вихід. Про це повідомили у КП "Київський метрополітен"
Вестибюль №2 (східний) працюватиме 19 січня з 10:00 до 17:00, а вестибюль №1 у звичайному режимі.
Просимо дотримуватися карантинних заходів та бажаємо гарного свята!

Посилання: https://cutt.ly/LIWL9pJ

 

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Цього року для святкування Водохреща комунальне підприємство «Плесо» облаштувало в межах Києва 15 локацій. На кожній з них 19 січня із 9:00 до 18:00 чергуватимуть рятувальники Kyiv Lifeguard Service від КП «Плесо» та Спеціалізованої аварійно-рятувальної водолазної служби (САРВС), а також працюватимуть медпункти. Про це повідомили у КП «Плесо».

Зокрема, такі зони працюватимуть у Дніпровському, Оболонському та Деснянському районах столиці:

 • Зона відпочинку «Дитяча», Дніпровський район, р. Дніпро, Венеціанський острів.
 • «Венеція», Дніпровський район, р. Дніпро, острів Долобецький.
 • «Наталка», Оболонський район, затока Наталка, вул. Прирічна.
 • «Наталка 2» (парк).
 • «Галерна», Голосіївський район, вул. Набережно-Корчуватська.
 • «Предмістна Слобідка», Дніпровський район, р. Дніпро, Венеціанський острів.
 • «Тельбін», Дніпровський район, вул. Тичини.
 • «Райдуга», Дніпровський район, вул. Райдужна, озеро Веселка.
 • «Троєщина», Деснянський район, вул. Оноре де Бальзака.
 • «Пуща-Водиця», Оболонський район, ставок № 8 на р. Горенка.
 • «Вербне», Оболонський район, озеро Вербне, вул. Приозерна.
 • «Центральна», Дніпровський район, р. Дніпро, острів Труханів.
 • Озеро Йорданське, Оболонський район, вул. Йорданська-просп. Оболонський.
 • «Веселка», Дніпровський район, вул. Микільсько-Слобідська, 7.
 • «Чорторий», Деснянський район, р. Дніпро, острів Муромець.

Аби купання було безпечним і не нашкодило вашому здоров’ю, варто дотримуватися простих правил, які підготували фахівці рятувальної служби КП  «Плесо».

Підготовка

Поступовість. Перш за все, готуватися до купання слід заздалегідь.

У жодному разі не йдіть у крижану воду без попереднього виваженого і тривалого процесу загартування організму.

У воду варто йти виключно з дозволу кваліфікованого лікаря, якому довіряєте, якщо лікар, урахувавши індивідуальні особливості організму, вбачає допустимим «екстремальне купання» і переконаний, що ризик раптового прояву/загострення хвороб відсутній.

Локацію для купання треба обирати спеціально облаштовану, де є фахівці рятувальної служби та чергові медики. Не слід занурюватися там, де перебуватимете не у полі зору інших людей і де буде відсутня можливість швидко надати медичну допомогу.

Алкоголь не можна вживати ні до, ні після занурення. Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання. Насправді ж, прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Чай, кава, гарячий бульйон – будь-ласка, якщо немає індивідуальних протипоказань.

Процес омовіння

Без різких рухів. Заходити у воду слід повільно, поступово, прислухаючись до організму та самопочуття, але впевнено і свідомо. Важливу роль відіграє емоційний спокій під час обряду. Стрімголов забігати у воду – заборонено (можна і головою об кригу вдаритися, і небезпечний стрес для організму влаштувати).

Стоячи по пояс у воді, необхідно розвернутися обличчям до берега і можна здійснити короткочасні занурення шляхом присідання.

Холодна вода впливає на організм таким чином, що з’являється потужна ейфорія, і є ризик самовпевнених вчинків, приміром, люди починають плавати (що категорично не рекомендовано), вихвалятися тривалим перебуванням у воді, робити різкі рухи тощо. Тож не втрачайте контроль над своїм емоційним станом.

Під час перебування у воді, уважно слідкуйте за можливими зауваженнями чергових рятувальників та негайно і безумовно виконуйте їх вказівки.

Після омовіння

Виходити на берег треба без поспіху і обережно. Найпоширенішою причиною травмування під час святкових обрядів 19 січня є послизання на кризі біля урізу води.

Одягтися необхідно у теплий вільний одяг. Одяг, який обтягує, призводить до прискорення охолодження.

Зігрівайтесь теплими безалкогольними напоями і при необхідності йдіть у тепле приміщення.


Посилання: https://cutt.ly/jIQSFYq

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Із 18 січня розпочнуть роботу нові автобусні маршрути звичайного режиму руху №№ 57, 105. Про це повідомляє КП «Київпастранс». 

 Рух маршрутів буде організовано:

 •  автобус № 57 «Станція метро «Академмістечко» – авторинок «Чапаєвка» за наступною схемою: проспект Академіка Палладіна (від вулиці Академіка Єфремова) – Кільцева дорога – вулиця Академіка Заболотного – Столичне шосе (у зворотному напрямку Дніпровське шосе) – вулиця Академіка Заболотного;

 Траса автобусного маршруту № 57 повністю дублює схему маршрутного таксі № 576.

 •  автобус № 105 «Вулиця Тростянецька – Бориспільське шосе» за наступною схемою: Вулиця Тростянецька – вулиця Архітектора Вербицького – вулиця Вірменська – вулиця Ташкентська – вулиця Старобориспільська – Харківська площа – Бориспільське шосе – 23 кілометр Харківського шосе (Дарницьке лісництво) – Бориспільське шосе, 41-В.

 Оплата проїзду буде здійснюватися шляхом валідації електронного квитка (електронна картка, QR-код, картка киянина, учнівський електронний квиток).

 Перевезення пасажирів пільгових категорій буде забезпечуватись без обмежень.

 В автобусах контроль за оплатою проїзду будуть здійснювати контролери пасажирського транспорту КП «Київпастранс».

 Із розкладом руху автобусних маршрутів №№ 57, 105 можна ознайомитись на сайті КП «Київпастранс»: www.kpt.kyiv.ua. 

Із 18 січня маршрутне таксі № 576 припинить роботу.


Посилання: https://cutt.ly/qInx2xS

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

У столиці цього тижня відбудуться сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції. Про це інформує Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Отже, ярмарки пройдуть:

18 січня (вівторок):

 • у Голосіївському районі – просп. Науки, 88;
 • у Дніпровському районі – вул. Івана Микитенка, 21-27;
 • в Оболонському районі – вул. Марка Вовчка, 21.

19 січня (середа):

 • у Голосіївському районі – Стратегічне шосе (у межах просп. Науки та вул. Малокитаївської), просп. Валерія Лобановського, 196-198/22;
 • у Дніпровському районі – просп. Соборності, 2-20;
 • в Оболонському районі – вул. Марка Вовчка, 21.

20 січня (четвер):

 • у Голосіївському районі – вул. Ломоносова (у межах вулиць Михайла Стельмаха та Маричанської);
 • у Дніпровському районі – б-р Перова, 8-10;
 • в Оболонському районі – вул. Марка Вовчка, 21;
 • у Подільському районі – вул. Юрківська (у межах вулиць Турівської та Межигірської).

21 січня (п’ятниця):

 • у Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
 • у Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
 • в Оболонському районі – вул. Марка Вовчка, 21;
 • у Солом’янському районі – пров. Ковальський (у межах вулиць Металістів та Смоленської), вул. Керченська (у межах вулиць Донецької та Мартиросяна).

22 січня (субота):

 • у Голосіївському районі – вул. Паньківська, вул. Голосіївська, 4-10;
 • у Дарницькому районі – вул. Ревуцького;
 • у Деснянському районі – вул. Лісківська (у межах вулиць Милославської та Радунської), вул. Марини Цвєтаєвої (у межах вул. Миколи Закревського та просп. Володимира Маяковського);
 • у Дніпровському районі – б-р Амвросія Бучми, 2-10;
 • в Оболонському районі – вул. Йорданська, 1-9; вул. Марка Вовчка, 21, вул. Петра Калнишевського, 1-5.
 • у Подільському районі – просп. Степана Бандери (біля Куренівського парку);
 • у Солом’янському районі – вул. Героїв Севастополя (у межах просп. Любомира Гузара, 28 та вул. Чумака);
 • у Шевченківському районі – вул. Богдана Гаврилишина, 1-17.


23 січня (неділя):

 • у Голосіївському районі – вул. Метрологічна, 11-Б-17/1; вул. Маршала Конєва (у межах вулиць Михайла Ломоносова та Василя Касіяна);
 • у Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської);
 • в Оболонському районі – вул. Марка Вовчка, 21;
 • у Печерському районі – вул. Джона Маккейна (у межах вулиць Іоанна Павла II та Чигоріна);
 • у Шевченківському районі – вул. Татарська, 32-38


НОВА ІНФОРМАЦІЯ

17, 18 та 19 січня 2022 року з технічних причин скасовується курсування рейсів міської електрички.

Про це повідомили у Київпастрансі. У комунальному підприємстві перепрошують за тимчасові незручності.

Скасовується курсування наступних рейсів міської електрички:

 • 17.01.22(ранок) :
  №7307 від ст.Дарниця;
  №7308 від ст.Київ-Волинський;
  №7315 від ст.Дарниця;
  №7316 від ст.Київ-Волинський
 • 17.01.22(вечір) :
  №7416 від ст.Борщагівська;
  №7423 від ст.Дарниця;
  №7424 від ст.Борщагівська;
  №7431 від ст.Дарниця
 • 18.01.22 (ранок):
  №7307 від ст.Дарниця;
  №7308 від ст.Київ-Волинський;
  №7315 від ст.Дарниця;
  №7316 від ст.Київ-Волинський
 • 18.01.22(вечір):
  №7416 від ст.Борщагівська;
  №7423 від ст.Дарниця;
  №7424 від ст.Борщагівська;
  №7431 від ст.Дарниця
 • 19.01.22(ранок):
  №7307 від ст.Дарниця;
  №7308 від ст.Київ-Волинський;
  №7315 від ст.Дарниця;
  №7316 від ст.Київ-Волинський
 • 19.01.22(вечір):
  №7416 від ст.Борщагівська;
  №7423 від ст.Дарниця;
  №7424 від ст.Борщагівська;
  №7431 від ст.Дарниця
НОВА ІНФОРМАЦІЯ

У вівторок, 18 січня 2022 року, участь в «прямій лінії» Контактного центру міста Києва візьме заступник директора Департаменту - начальник Управління житлово-комунальної політики Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Малихін Олександр Володимирович. 

«Пряма лінія» відбудеться з 12.00 до 13.00. Дзвінки прийматимуться за номером «15-51».

Зокрема, на обговорення будуть винесені наступні теми:

 • стан ліфтового господарства;
 • ремонт покрівель, фасадів і під’їздів житлових будинків;
 • санітарне очищення територій, ліквідація сміттєзвалищ;
 • відновлення благоустрою територій після виконання ремонтних робіт;
 • функціонування та технічний стан бюветних комплексів;
 • робота об’єднаних диспетчерських служб;
 • діяльність ритуальних служб, надання ритуальних послуг та утримання кладовищ міста Києва;
 • приватизація гуртожитків та інші.

Нагадаємо, що слідкувати за спілкуванням усі охочі зможуть на офіційному каналі в Youtube, де відбудеться трансляція в режимі «онлайн».


Посилання:https://cutt.ly/7IbiCfX

 НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Святкова локація на Софійській площі, де розташована головна ялинка країни, завершує роботу. Цими вихідними кияни та гості міста можуть помилуватися ялинкою, відвідати святковий ярмарок, ковзанку, карусель та фудкорти. Уже наступного тижня, 17 січня, розпочнеться демонтаж локації.

Нагадуємо, тема головної святкової локації на Софійській площі – Дивоніч, коли народився Ісус Христос. До ярмаркового містечка ведуть чотири святково прикрашені арки, з чотирма люстрами у центрі кожної. Навколо пам’ятника Богданові Хмельницькому розташована ковзанка у вигляді тунелю для прихильників спортивних розваг. Також на площі розміщена тепла арт-зона для відпочинку. На площі відвідувачів зустрічають святкові комети, які символізують різдвяні зірки.

На Володимирському проїзді на відвідувачів свята чекає різдвяний ярмарок, що святково прикрашений ілюмінацією, та зона фудкорту.

Основу новорічного дерева цьогоріч оздобили у вигляді традиційного вертепу, який в Україні здавна було прийнято зводити до Різдва. Навколо ялинки можна побачити фігури Ісуса, Матері Божої, святого Йосипа, пастухів, царів, янголів та колядників. Головна ялинка висотою 31 метр сяє 10-кілометровою гірляндою. Прикрашають її 20 тисяч іграшок червоного та золотого кольорів.

Новорічні локації на Контрактовій площі та біля Арки дружби народів працюватимуть до 23 січня.


Посилання: https://cutt.ly/EIgsUHC

 НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Перевірку станцій  "Площа Льва Толстого", "Палац спорту", "Театральна", "Вокзальна" завершено. Метрополітен працює у звичайному режимі.

 Дякуємо за розуміння!


Увага!

Станцію "Площа Льва Толстого", "Палац спорту", "Театральна", "Вокзальна" та пересадочні вузли зачинено для входу та виходу пасажирів.

Надійшов анонімний дзвінок про мінування!

Інформацію про відкриття станції буде опублікована одразу після завершення перевірки.

НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Завтра, 13 січня 2022 року, в Контактному центрі відбудеться «Онлайн-прийом громадян» за участю першого заступника директора - начальника управління контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою - Буділова Михайла Михайловича.

Що турбує кожного: відновлення благоустрою після виконання планових та аварійних робіт, облаштування місць для вигулу тварин або можливо технічний стан проїжджих частин, укладання та ремонт асфальтного покриття.

Завтра о 15:00 у вас є чудова можливість дізнатись першими про гарячі новини.

Чекаємо ваших коментарів


Посилання: https://www.facebook.com/events/230843479221061?ref=newsfeed