Page tree

Versions Compared

Key

 • This line was added.
 • This line was removed.
 • Formatting was changed.
Panel
iconfalse
titleBGColor#EDEDED
titleЗміст:
borderColor#EDEDED

Table of Contents


1. Обов'язки осіб, що утримують домашніх тварин

При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує,  зобов'язана:

 • дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість  їжі та постійний доступ до води;
 • надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
 • забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
 • забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками;
 • забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
 • негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров'ю людині або іншим тваринам;
 • негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила дії, передбачені абзацом сьомим цієї статті, у ветеринарну установу для огляду;
 • запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.

2. Загальні правила утримання домашніх тварин.

Загальні правила утримання домашніх тварин визначені Законом України  "Про захист тварин від жорстокого поводження"  від 21.02.2006 № 3447-IV  та Рішенням КМР  "Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві"  від 25 жовтня 2007 року N 1079/3912.

UI Text Box
typenote
sizemedium

Власникам домашніх тварин (собак та котів) необхідно:


 1. Дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин;
 2. Дотримуватись громадського порядку (забезпечувати тишу з 22.00 до 08.00);
 3. Попередити можливість безконтрольного виходу тварини поза межі місця її утримання;
 4. Запобігати прояву небезпечних дій з боку тварин по відношенню до людей, інших тварин або майна;
UI Text Box
typetip
sizemedium

Власникам домашніх тварин (собак та котів) дозволяється утримувати цих тварин:


 • у квартирах, де проживає одна сім'я, за кількістю осіб, що не обмежує умов утримання;
 • у квартирах, де проживає кілька сімей, лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири;
 • на території присадибної земельної ділянки за умови, якщо огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та наявна попереджувальна табличка про існування тварини;
 • на території і/або приміщенні, що не належить власнику тварини на правах власності за умови письмової згоди власника території і/або приміщення;
 • у куточках живої природи ( дитячих, освітніх, наукових,  санаторно-курортних і оздоровчих закладів) у встановленому порядку за погодженням з державними органами санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
 • на територіях об'єктів будівництва, підприємств, установ, організацій за умов наявності обладнаних приміщень та попереджувальної таблички про існування тварини.

2.1. Реєстрація тварин

Правила утримання домашніх собак та котів в м. Києві встановлюють порядок утримання, використання, визнання ступеню небезпечності (соціальної адаптованості) в умовах міста, визначають права та обов’язки власників собак і котів, а також контроль в цій сфері.

 

 

 

 

 

 

 

 

UI Text Box
typenote
sizemedium

У м. Києві забороняється утримувати собак незареєстрованими належним чином.

Всі власники собак (фізичні або юридичні особи), які їх утримують на правах власності або інших підставах, не залежно від реєстрації тварин в кінологічних клубах, які мають або не мають міжнародний статус, зобов’язані зареєструвати  тварин в Системі реєстру домашніх тварин м. Києва.

UI Text Box
typeinfo
sizemedium

Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження жетону.

Власники собак порід, визнаних як потенційно небезпечні, також зобов’язані підтвердити їх адаптованість в умовах міста, шляхом тестування за програмою «Собака компаньйон».

UI Text Box
typetip
sizemedium

Для проведення реєстрації або перереєстрації власник тварини повинен обов’язково мати при собі:


 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • відповідний документ, що підтверджує наявність у нього пільг;
 • документи на тварину, що підтверджують проведення протиепізоотичних заходів (щеплень), її походження, ідентифікації реєстрованої тварини.
 • Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 30 діб з моменту її відчуження іншою особою.
 • Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами м. Києва, але перебувають на території м. Києва з твариною більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку.
 • У випадках втрати реєстраційного посвідчення, номерного індивідуального знаку тварини, зміни її власника або місця його проживання (реєстрації) обов’язково проводиться перереєстрація тварини.
 • Тварини, власники яких не здійснили перереєстрацію, вважаються зареєстрованими не належним чином.
 • Зазначені документи необхідно мати власнику собаки під час перевезення її в усіх видах транспорту, купівлі, продажу, на виставках та змаганнях.

Відмова від реєстрації тягне за собою адміністративну відповідальність за ст. 154 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.

Порушення вимог Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві тягне за собою адміністративну та/або кримінальну відповідальність фізичних, юридичних та посадових осіб згідно вимогам чинного законодавства.

2.1.1. Реєстр домашніх тварин

Система “Реєстр домашніх тварин” (https://pets.kyivcity.gov.ua/) призначена для реєстрації, ідентифікації й обліку домашніх та безпритульних тварин м. Києва. Система надає громадянам можливість самостійної зручної реєстрації власних тварин в Системі та використання її інформаційних ресурсів та функцій.

Система створена в рамках Комплексної міської цільової програми «Електронна столиця».

UI Text Box
typetip

Відповіді на поширенні запитання тут .


3. Заборони щодо утримання домашніх тварин.

Законодавством встановлено певні обмеження щодо утримання домашніх тварин, зокрема власникам заборонено:

 • купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;
 • жорстоко поводитись з тваринами або знущатися, знищувати їх;
 • проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв;
 • використовувати собак та котів для отримання з них м'яса і шкурок;
 • навчати собак атакувати людину в життєво важливі органи;
UI Text Box
typenote
sizemedium

Забороняється утримувати тварин у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо).


Забороняється утримувати собак незареєстрованими належним чином.


4. Вилов безпритульних тварин.

Тварини, у тому числі ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, що знаходяться без власника у громадських місцях (на вулицях, пляжах, скверах, ринках, дворах та ін.) вважаються безпритульними і підлягають вилову.

UI Text Box
typetip
sizemedium

Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без  опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:


Тимчасовій ізоляції підлягають домашні тварини, які завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині. Тимчасова ізоляція  може проводитись у примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих.
Протягом 7 днів з дня ізоляції тварин мають бути обстежені та повернені власникам (або передані на лікування чи умертвіння у випадку загрози життю та здоров'ю оточуючих).

Вилов  домашніх  тварин,  як  правило,  проводиться за відсутності сторонніх осіб із 5-ї до 7-ї години або  після 20-ї години (влітку - після 22-ї години). 
Вилов забороняється окремими громадянами, окрім випадків загрози життю та здоров'ю оточуючих  

UI Text Box
typewarning
sizemedium

Забороняється використовувати методи вилову, технічні  пристрої і препарати, що травмують тварин або небезпечні для їх  життя і здоров'я.


5. Місця вигулу тварин.

Місце або зона вигулу тварин визначається як територія, на якій власник має право вільного вигулу тварини за умов дотримання правил вигулу.

Визначення та облаштування належним чином місць та зон для, вигулу тварин покладається на районні у м. Києві державні адміністрації.
Всі місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками, а також табличками з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан. Крім цього, місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані контейнерами для збору сміття та екскрементів.

UI Text Box
typetip
sizemedium

Спеціально визначені місця та зони для вигулу домашніх тварин в м. Києві

UI Text Box
typenote
sizemedium

Згідно з Рішенням КМР від 25.10.2007 N 1079/3912 "Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві" : я кщо відсутня можливість обладнання належним чином місць для вигулу тварин, або коли відстань до найближчого місця або зони для вигулу тварин перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджувальний знак.

Дозволяється супровід тварин особою, якій виповнилося 14 років.

На території місць або зон для вигулу тварин власники, собаки яких визнані як небезпечні, не мають права вигулювати цих собак без повідка та намордника.

Команда порятунку тварин м. Києва (Kyiv Animal Rescue Group)

UI Text Box
typetip
sizemedium

Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана:

 • здійснювати вигул собак без повідка лише в місцях та зонах для вигулу тварин, які позначені відповідними знаками або надписами;
 • прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів);

Заборонено супровід потенційно небезпечних тварин (зокрема собак) особами, яким не виповнилося 16 років, а також психічно хворим и неспроможним керувати твариною.