Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Для констатації смерті людини з 8:00 до 20:00 у будні та з 9:00 до 15:00 у вихідні, необхідно звертатися до сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. У разі, якщо декларації немає – до найближчого медичного закладу первинної ланки (Центру первинної медико-санітарної допомоги/амбулаторії загальної практики сімейної медицини).

Із 15:00 у вихідні, святкові дні та у нічний час – викликати лікаря, зателефонувавши за єдиним телефонним номером 103.

  • При проведенні медичного огляду лікар констатує смерть та виключає наявність видимих ознак насильницької смерті. При відсутності таких ознак та у разі, якщо покійний мав встановлений діагноз, який міг привести до смерті і з приводу якого спостерігався у медичному закладі, свідоцтво про смерть видається на основі медичної документації. В інших випадках для уточнення причини смерті необхідно проведення патологоанатомічного розтину.
  • Щодо судово-медичної експертизи, то її проведенню підлягають, зокрема, тіла з ознаками насильницької смерті чи підозри на них; якщо смерть настала раптово при нез’ясованих обставинах; якщо смерть настала поза місцем проживання; та покійних, особу яких не встановлено.
Лікар повинен видати довідку про причину смерті, а свідоцтво про смерть потрібно отримати у Відділі державної  реєстрації смерті Головного управління юстиції або Відділах реєстрації актів цивільного стану (РАЦС).
  • No labels