Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Зміст1. Загальні положення.

Законодавством тимчасова споруда (ТС) та мала архітектурна форма (МАФ) визначаються як:

Тимчасова споруда - одноповерхова споруда, що  виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних  вимог до споруд, і встановлюється тимчасово, без  улаштування фундаменту. Тимчасова споруда призначена для здійснення підприємницької діяльності торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, яка  може мати закрите приміщення, для тимчасового перебування людей, або ж не мати такого приміщення. 

Мала архітектурна форма визначається як елемент благоустрою.

Малі архітектурні форми поділяють в залежності від функціонального призначення на:

  • малі архітектурні споруди (кіоски, павільйони);
  • обладнання для відпочинку (альтанки, дитячі майданчики,паркові лави);
  • декоративні форми (фонтани,паркова скульптура);
  • інші форми;

Основними законодавчими та нормативно-правовими актами, які регулюють встановлення тимчасових споруд (ТС) є:


2. Порядок розміщення тимчасових споруд.

Рішенням Київської міської ради № 746/746 від 25 грудня 2014 року визначено, що розміщення тимчасових споруд можливе лише в місцях, визначених Комплексною схемою розміщення тимчасових споруд. 
Ознайомитись з визначеними у Комплексній схемі місцями можливого розміщення тимчасових споруд можна на веб-порталі "Містобудівного кадастру міста Києва".

Для того, щоб отримати документи на встановлення тимчасової споруди, необхідно отримати:

  • висновок про відповідність намірів встановлення ТС;
  • паспорт прив'язки ТС;

Є два способи подачі  документів - в електронному форматі (через портал) та в паперовому вигляді (через ЦНАП)

  1. Для реєстрації заяви в електронному форматі необхідно зареєструватись та подати заяву на веб-порталі за посиланням та діяти згідно інструкції.
  2. Для реєстрації заяви через Центр надання адміністративних послуг необхідно подати заяву та документи у відповідний ЦНАП, заповнити форму на веб-порталі з допомогою працівника ЦНАП, до якої прикріплюються скан-копії документів, сформувати заяву. Вся подана інформація передається до Департаменту містобудування та архітектури

Після розгляду комісією Департаменту містобудування та архітектури поданої заяви приймається рішення, та заявнику надається висновок про відповідність намірів встановлення ТС. Заявнику необхідно виконати умови, зазначені у документі.
Після виконання умов висновку, необхідно звернутись із заявою про отримання паспорту прив'язки ТС до районного ЦНАП, та отримати необхідний документ після розгляду заяви комісією.

Розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та  місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення  таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами  місцевого самоврядування (Районними державними адміністраціями)

Детально перелік документів та умови розміщення тимчасових споруд визначено Наказом «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд  для провадження підприємницької діяльності»

Розміщення ТС самовільно забороняється.

  • No labels