Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Загальні положення.

Забезпечення санаторно-курортними путівками пільгових категорій громадян здійснюється районними управліннями праці та соціального захисту населення (УПСЗН) районних державних адміністрацій.

Для отримання путівок необхідно:


 • стати на облік в УПСЗН відповідно до району проживання;
 • надати заяву про забезпечення санаторно-курортним лікуванням районному УПСЗН;
 • надати медичну довідку (форма № 070/о);

Фінансування санаторно-курортних путівок на оздоровлення визначених  категорій громадян здійснюється за рахунок державного бюджету. Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики, а розпорядниками нижчого рівня - Фонд соціального захисту інвалідів, Департамент соціальної політики та УПСЗН районних адміністрацій у м. Києві.

У випадку, якщо особа, яка перебуває на обліку, в поточному році одержала безоплатну путівку від іншої організації - знімається з обліку.


Повторне взяття на облік здійснюється відповідно до  медичних рекомендацій з урахуванням пільг, при повторному наданні заяви та медичної довідки.


2. Категорії осіб які мають право на безоплатне отримання путівок.

 Категорія осібПорядок отримання
І.

Особи з інвалідністю усіх категорій

Особи з інвалідністю загального захворюванняу порядку черговості в міру надходження путівок строком на 18-21 день
Особи з інвалідністю з дитинствау порядку черговості в міру надходження путівок строком на 18-21 день
Особи з інвалідністю з захворюваннями нервової системи (в т.ч. з захворюваннями хребта)у порядку черговості в міру надходження путівок строком на 18-21 день
Інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві у порядку черговості в міру надходження путівок строком на 18-21 день
ІІ.

Ветерани війни

Осіби з інвалідністю внаслідок війни (в тому числі категорії, визначені як осіби з інвалідністю внаслідок війни згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" )позачергово, строком на 18-21 день щороку (із січня по грудень)
Учасники війни (в тому числі категорії, визначені як учасники війни згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту")строком на 18-21 день один раз на два роки
Учасники бойових дій (в тому числі учасники АТО та інші категорії визначені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту")

строком на 18-21 день щороку (із січня по грудень)

Учасники бойових дій у період ВВВ, яким виповнилось 85 років і більшепозачергово, строком на 18-21 день щороку (із січня до грудня).
ІІІ.

Жертви нацистських переслідувань

Колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання

строком на 18-21 день щороку (із січня по грудень).

Колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового триманнястроком на 18-21 день один раз на два роки
Дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідуваньстроком на 18-21 день один раз на два роки
IV.

Особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною

 першочергово, щороку (із січня по грудень)
V.

Особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 позачергово, та шляхом перерахування компенсації за путівку санаторно-курортним закладам,
чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні
VI.

Ветерани праці

 переважне право (пільгове чи безоплатне право на оздоровлення не передбачено)

Категорії осіб, з числа людей з інвалідністю та ветеранів війни мають право вільного  вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету.

Діти з інвалідністю.


Ведення обліку, розподіл та видача путівок для дітей з інвалідністю здійснюються закладами охорони здоров'я за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю, за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Для отримання путівки необхідно:


 • стати на облік в закладі охорони здоров'я за зареєстрованим місцем проживання;
 • надати закладу охорони здоров'я медичну довідку (форма № 070/о);
 • копії посвідчення (паспорту за наявності) дитини з інвалідністю;
 • копію індивідуальної програми реабілітації;
 • копію свідоцтва про народження;
 • довідку про склад сім'ї;

Особі, яка супроводжує дитину з інвалідністю, що потребує сторонньої допомоги, видається безоплатна путівка, яка не передбачає лікування.

Дитина з інвалідністю може отримати безоплатну путівку і в іншій організації, за умови отримання довідки із закладу охорони здоров'я про те, що така путівка не надавалась їй у поточному році.

3. Виплата грошової компенсації.

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Міністерство соціальної політики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням Міністерством фінансів в межах обсягу бюджетних коштів, виділених на поточний рік.

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки здійснюється особам з інвалідністю, особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю.

Підставою для виплати грошової компенсації є такі документи:


 • заява про виплату грошової компенсації;
 • посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії  громадян, зазначених у пункті 2 цього Порядку;
 • облікові дані про одержання путівок та грошової компенсації.

Грошова компенсація виплачується у розмірах:

 • особам з інвалідністю І та ІІ групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;
 • особам з інвалідністю ІІІ групи - 75 відсотків середньої вартості путівки

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування оплачується іншим категоріям осіб, які мають право на отримання безкоштовного санаторно-курортного лікування ветерани війни, жертви нацистських переслідувань,ветерани праці та ін.)

Компенсація оплачується у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування, але не більше ніж середня вартість путівки, визначена Міністерством соціальної політики на поточний рік.

Підставою для виплати грошової компенсації є такі документи:


 • заява про виплату компенсації;
 • документ про сплату повної вартості путівки;
 • посвідчення особи, що підтверджує її належність до перелічених категорій громадян;
Грошова компенсація виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (УПСЗН), зазначеним особам через два роки  після звернення із заявою про виділення путівки або виплату  грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не  одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.