Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Не всі суб'єкти господарювання повинні використовувати контрольно-касові апарати.
  • Реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) не застосовуються фізичними особами-платниками єдиного податку І групи.
  • Також реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) не застосовуються платниками єдиного податку ІІ і ІІІ груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

На вимогу покупця продавець повинен надати товарний чек.


  • У випадку відмови потрібно залишити запис у Книзі відгуків і пропозицій (Керівник підприємства роздрібної торгівлі (закладу ресторанного господарства) або його заступник зобов'язаний в тижневий термін розглянути запис, що внесений до Книги відгуків і пропозицій, розібратися по суті питання та вжити необхідних заходів до усунення недоліків і порушень в роботі підприємства або до реалізації висловлених пропозицій.
  • Керівник підприємства або його заступник а результатами розгляду заяви повинен подати у Книзі відгуків і пропозицій на зворотному боці заяви споживача інформацію про заходи, яких вжито, та у тижневий термін, в обов'язковому порядку, надіслати письмову відповідь заявнику за вказаною ним адресою).
  • У разі порушення строків отримання відповіді, або якщо така відповідь не задовольняє вимоги споживача, останній може звернутися з претензією до адміністрації суб'єкта господарювання. 

Якщо питання не вирішено рекомендуємо звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві потрібно подати заяву, де вказати інформацію про місцезнаходження та найменування суб'єкта господарювання, до діяльності якого буде здійснюватися захід (інформацію можливо з’ясувати на куточку покупця, у фіскальному чи товарному чеку, на ціннику), а також викласти суть питання. Відповідно до статті 16 Закону України "Про звернення громадян" до скарги додаються копії чеків, наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи та матеріали (фото, відео), необхідні для розгляду скарги.