Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

  • Якщо на прибудинковій території наявні мережі зовнішнього освітлення та закріплені на праві господарського відання за КП «Київміськсвітло», то  зазначені мережі обслуговуються підприємством.
  • Якщо на прибудинковій території наявні мережі зовнішнього освітлення але НЕ закріплені на праві господарського відання за КП «Київміськсвітло», то згідно п. 1 ст. 29 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» освітлення об′єктів благоустрою забезпечують власники цих об′єктів (ЖЕД, ОСББ, Обслуговуюча організація тощо) відповідно до вимог державних стандартів, норм та правил.
  • Якщо на прибудинковій території наявні мережі зовнішнього освітлення але у них відсутній власник (балансоутримувач) – мережа зовнішнього освітлення вважається безхазяйною. Згідно п. 3 рішення Київської міської ради від 23.10.2013  №270/9758, районні у м. Києві державні адміністрації уповноважені від імені Київської міської ради вчиняти всі дії, необхідні для прийняття на облік у встановленому порядку безхазяйного майна  розташованого на території відповідного району м. Києва.
  • Якщо на прибудинковій території відсутні мережі зовнішнього освітлення, то для їх влаштування потрібно будівництво нових мереж з/о міста, яке можливе лише за проектом. Замовником будівництва може виступити балансоутримувач території – РДА.

Світильники, що встановлені безпосередньо на будинку, як правило, приєднані до внутрішньобудинкових електромереж та обслуговуються власником (балансоутримувачем, орендарями) будинку.