Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Загальні положення

Для більшості споживачів у місті Києві виконавцем послуг з централізованого постачання гарячої води є КП "Київтеплоенерго".


Для мешканців частини Дарницького та Дніпровського районів виконавцем є ТОВ "Євро-Реконструкція".


2. Договір

Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Тому,  обов’язково потрібно укласти договір про надання послуг з постачання гарячої води.


2.1. Документи для підписання договору з КП "Київтеплоенерго"

Фізичні особи укладають та переукладають договори в Центрі Комунального сервісу.

 1. Бланк Договору про надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води населенню.
 2. Шаблон заяви на укладення договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Юридичним особам для того щоб укласти договір з КП «Київтеплоенерго» чи внести зміни в діючий, необхідно звернутися до Центру договірної роботи СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго».

1. У разі наявного договору з КП «Київтеплоенерго»:

– на постачання теплової енергії для категорії «бюджетні установи» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «інші споживачі» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «житлово-експлуатаційні організації» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «нежитлові приміщення, які знаходяться у житлових будинках» (загально будинкова система опалення житлового будинку);
– про надання послуг з гарячого водопостачання для категорії «нежитлові приміщення», які знаходяться у житлових будинках (загально будинкова система гарячого водопостачання житлового будинку);
– про співпрацю під час надання послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води і розмежування відповідальності.

2.У разі укладання договору з КП «Київтеплоенерго» на новозбудовані об’єкти або при зміні власника*:

* У разі зміни власника об’єкту та укладення Договору без відключення (в опалювальний період) обов’язкове письмове звернення як нового, так і попереднього власників приміщення із зазначенням в заявах прохання не припиняти теплопостачання об’єкта та зобов’язання оплати спожитої в цей період теплової енергії (попередній власник приміщення у своєму зверненні про розірвання Договору обов’язково зазначає, що просить розірвати Договір на постачання теплової енергії з моменту укладення Договору новим власником).

– на постачання теплової енергії для категорії «бюджетні установи» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «інші споживачі» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «будівельні організації»;
– на постачання теплової енергії для категорії «житлово-експлуатаційні організації» ;
– на постачання теплової енергії для категорії «нежитлові приміщення, які знаходяться у житлових будинках» (загально будинкова система опалення житлового будинку);
– про надання послуги з гарячого водопостачання для категорії  «нежитлові приміщення, які знаходяться у житлових будинках» (загально будинкова система гарячого водопостачання житлового будинку);
– про співпрацю під час надання послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води і розмежування відповідальності.


2.2. Документи для підписання договору з ТОВ "Євро-Реконструкція"

Договір можна укласти в центрі обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» за адресою: м.Київ, вул. Павла Усенка, 3

документ, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом певною фізичною особою;

Документи:

 1. паспорт (документ, що його замінює) власника житла;
 2. довідка про присвоєння ідентифікаційного номера власника житла;
 3. у разі спільної власності – письмова згода (заява заповнюється власноручно кожним з співвласників житловим приміщенням) всіх інших співвласників житловим приміщенням.

Якщо в квартирі встановлені лічильники гарячої води, додатково потрібно надати:

 • паспорт або свідоцтво про повірку лічильників;
 • квитанцію з останніми сплаченими показаннями лічильників;
 • поточні показання лічильників

Якщо в квартирі встановлені лічильники теплової енергії, додатково потрібно надати:

 • оригінал проекту на встановлення приладу обліку теплової енергії в одному примірнику, погоджений  балансоутримувачем житлового будинку;
 • технічний паспорт на квартиру (за відсутності — довідку від балансоутримувача з даними щодо опалювальної площі квартири); паспорт лічильника;
 • Акт виконаних монтажних робіт з установки засобу обліку (у випадку установки лічильника);
 • останню сплачену квитанцію за послугу централізованого опалення.

Якщо у Вас в квартирі встановлені лічильники теплової енергії, після надання до центру обслуговування необхідних документів, до Вас додому завітають фахівці ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та проведуть обстеження місця встановлення лічильника теплової енергії.

Якщо, окрім оригіналів, Ви зможете взяти з собою також копії документів — це дозволить пришвидшити обслуговування! 

3. Пільги на ГВП

З переліком осіб, які мають право на пільги зі сплати за послуги ГВП Ви можете ознайомитись на сайті ТОВ "Євро-реконструкція". 
 1. Заява про оформлення пільги (складається у центрі обслуговування).
 2. Посвідчення про право на пільгу.
 3. Паспорт пільговика.
 4. Довідка пільговика про присвоєння ідентифікаційного номера.
 5. Довідка про склад сім'ї з ЖЕО та/або довідка-дозвіл уповноваженого органу на оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
 6. Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей пільговика.
 7. Пенсійне посвідчення (за наявності).
 8. Додатково надаються копії документів, відповідно до пн. 2, 3, 4, 8 цього переліку, на кожну особу, яка зареєстрована або зазначена в довідці-дозволі уповноваженого органу та є:
  • неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана інвалідом з дитинства І чи ІІ групи або інвалідом І групи;
  • особою, яка проживає разом з інвалідом війни І групи (при оформленні пільги таким інвалідом війни) та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
  • непрацездатним батьком або матір’ю пільговика;
  • дружиною/чоловіком пільговика;особою, яка знаходяться під опікою або піклуванням пільговика (з наданням документів, що підтверджують встановлення опіки чи піклування).
У разі наявного за адресою пільговика встановленого індивідуального опалення (відповідно до наданої раніше до ТОВ «Євро-Реконструкція» проектно-технічної документації) додатково потрібно надати копію Технічного паспорту квартири / будинку та / або Довідку про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами згідно форми, затвердженої розпорядженням КМДА від 19.08.2010 №633, для внесення даних в ПК щодо опалювальної площі житлового приміщення.Якщо за адресою зареєстровано і проживають декілька осіб, які мають право на встановлені законодавством пільги з оплати послуг  гарячого водопостачання, потрібно надати документи всіх пільговиків.

4. Норми споживання ГВП

Норми споживання - кількісні показники споживання житлово-комунальних послуг, затверджені згідно із законодавством відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Норми встановлено відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16 червня 2015 року N 579:Норма споживання використовується для здійснення нарахувань за послуги з гарячого водопостачання при відсутності лічильників води (квартирних і будинкових).

Норма споживання гарячої води на особу в місті Києві складає 3,5 куб. метра на одну особу на місяць.


5. Розрахунки за ГВП

У разі наявності лічильників - нарахування проводиться тільки за показниками  квартирного лічильника.

У разі відсутності лічильників - нарахування проводяться згідно з показаннями загальнобудинкового лічильника. Від загального обсягу споживання віднімаються обсяги споживання, визначені споживачами самостійно на підставі показань квартирних засобів обліку, а отримана різниця ділиться між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні засоби обліку.

Нарахування здійснюється відповідно до тарифів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869.

У разі відсутності загальнобудинкового лічильника - нарахування проводиться за нормою споживання.

6. Здійснення перерахунку

Звернутись до Центру комунального сервісу (ЦКС) +380 (44) 247 40 40

Звернутись до ТОВ "Єврореконструкція" +380 (44) 277 6 277


6.1. Умови перерахунку.

Порядок звільнення наймачів (власників) квартир (приватних будинків) та членів їх сімей за період їх тимчасової відсутності від оплати за комунальні послуги (в т.ч. за ГВП), затверджений рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 N 409/1843.

Наймач (власник) квартири (приватного будинку) та члени його сім’ї за період тимчасової відсутності мають право на несплату вартості ненаданих послуг при дотриманні певних умов:

1.1. При тимчасовій відсутності всієї сім’ї: за умов відключення працівниками житлово-експлуатаційної організації холодної та гарячої води та опломбування запірних вентилів на вводі у квартиру (приватний будинок) та зняття пломб і відновлення послуг працівниками житлово-експлуатаційної організації згідно з письмовою заявою наймача (власника) квартири (приватного будинку).
1.2. При тимчасовій відсутності одного або декількох членів сім’ї: за умови своєчасного подання в житлово-експлуатаційну організацію та в управління експлуатації газового господарства документів, що підтверджують факт відсутності одного або декількох членів сім’ї.

Винятком є випадки, коли наймач (власник) квартири (приватного будинку) або члени його сім’ї перебувають на стаціонарному лікуванні, санаторно-курортному відпочинку, терміни якого підтверджено лікарняним, путівкою та ін.

Звільнення від оплати здійснюється за період тимчасової відсутності не менше одного місяця.

Неякісні послуги чи їх повна відсутність НЕ Є підставою для перерахунку, у випадках:
 • Наявність квартирного лічильника води
 • Наявність будинкового лічильника води
 • Відсутність акту-претензії із заміром температури.

Перерахунок у випадку відхилення параметрів якості ГВП при температурі гарячої води:

понад 50° Cплата справляється згідно з установленим тарифом;
45 - 49° Cплата зменшується на 10 відсотків за весь строк відхилення;
40 - 44° Cплата зменшується на 30 відсотків за весь строк відхилення;
нижче 40° Cплата не справляється за весь строк відхилення.

Допустима перерва у постачанні гарячої води або порушення його режиму допускається не більш як 6 год. на добу при безперебійному водопостачанні та не більш як 30 відсотків загального часу постачання води за затвердженим режимом (не більше двох разів на місяць).

При перевищенні допустимої перерви плата зменшується на 3,3 відсотки місячної плати за кожний день перевищення допустимого строку відхилення.


6.2. Документи 

Для звільнення від оплати наймач (власник) квартири (приватного будинку) повинен надати наступні документи:

У випадку, передбаченому пунктом 1.1. (При тимчасовій відсутності всієї сім’ї ):
 • заяву в житлово-експлуатаційну організацію про відключення холодної і гарячої води та опломбування запірних вентилів із зазначенням періоду тимчасової відсутності;
 • акт житлово-експлуатаційної організації про відключення та опломбування вентилів холодної і гарячої води;

Перерахунок проводиться після відновлення надання послуг, якщо не порушено цілісності опломбування мереж (у випадку передбаченому п.1.1.).

У випадку передбаченому пунктом 1.2. ( при тимчасовій відсутності одного або декількох членів сім’ї:
 • заяву в житлово-експлуатаційну організацію про тимчасову відсутність одного або декількох членів сім’ї із зазначенням періоду та місця перебування;
 • документ, що підтверджує факт перебування одного або декількох членів сім’ї в іншому місці (документ повинен містити кутовий штамп з реєстраційним номером, дату видачі, бути завірений печаткою);для працюючих — довідку з місця роботи про перебування у відпустці, відрядженні (із зазначенням терміну відпустки, відрядження).

Перерахунок проводиться після надання документа, що підтверджує факт відсутності одного або декількох членів сім’ї, не пізніше місячного терміну (у випадку передбаченому п.1.2.).

При порушенні цілісності опломбування мереж перерахунок за ненадані послуги не проводиться.


7. Якість ГВП

Гаряче водопостачання повинно відповідати стандартам надання послуг, що закріплені  Постановами КМУ № 630 від 21 липня 2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення...» та № 151 від 17 лютого 2010 р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунків…»в іншому разі треба звертатись до постачальника з вимогою відновити належне обслуговування та провести перерахунок розміру плати.

Якісний показник ГВП - це забезпечення нормативної температури гарячої води у точці розбору не менш як 50° C та не більш як 75° C. 
Кількісний показник ГВП - це безперебійне надання гарячої води (або за затвердженим режимом). 

Вимоги щодо кількісних і якісних показників ГВП 


Якісний показник
Відхилення від показниківДопустимий строк відхилення

фактична температура гарячої води у точці розбору
не відповідає нормативній

не більше як 2 хв. після відкриття водорозбірного крану.
Кількісний показник

перерви у наданні послуг з централізованого постачання
гарячої води

 • при безперебійному водопостачанні - не більше як на 6 годин на добу
 • постачання за графіком - не більше як 30% загального часу постачання води

Фактична температура гарячої води після відкриття водорозбірного крану не більш як через 2 хв. має становити не менш як 50° C та не більш як 75° C.


8. Щорічні відключення ГВП 

Відключення гарячої води в житлових будинках міста Києва пов'язані з проведенням планових гідравлічних випробувань теплових мереж.  Гідравлічні випробування – це метод діагностики тепломереж, що застосовується ПАТ «Київенерго» кожен міжопалювальний період.

Гідравлічні випробування проводяться за графіком, що погоджує Київська міська державна адміністрація. Їхня мета — підготувати теплове господарство столиці до наступного опалювального сезону.

Уникнути відключення гарячої води неможливо. Відповідно до чинних в Україні нормативних документів для гідравлічних випробувань трубопроводи теплових мереж заповнюються охолодженою водою температурою не нижче 5° С і не вище 40° С. Випробування здійснюються з використанням спеціально підвищеного на 25% тиску.

9. Системи ГВП: відкрита та закрита

ВІДКРИТА (незамкнута, тупикова)ЗАКРИТА  (замкнута, кільцева) 
Здійснюється відбір води з теплової мережі. Вода нагрівається безпосередньо в котлах, які розташовані в котельні або теплообмінниках ТЕЦ, і по тепловій магістралі подається споживачу: квартальною мережею подається до системи опалення, а розподільчою мережею – на гаряче водопостачання окремих будинків. Циркуляційні трубопроводи повертають охо­лоджену воду в котли для її підігріву.Теплота від котлів передається теплоносію (вода або пара), який по тепловій мережі надходить до нагрівача води, де відбувається теплообмін - вода з системи холодного водопостачання проходить через водонагрівач, нагрівається і подається в розподільчу мережу.

Див. також

Питання-відповіді за темою

Які підприємства здійснюють повірку квартирних лічильників на воду? 
Чому влітку відключають гарячу воду?
Як часто проводять гідравлічні випробування?
Яка повинна бути температура гарячої води?
Які допустимі відхилення від норми температури ГВП?
В яких випадках може бути надано перерахунок за надання неякісної послуги з ГВП?
Що необхідно зробити, щоб отримати перерахунок за послугу ГВП? 
Чи можна записатись до фахівця ПАТ "Київенерго" за допомогою "електронної черги"? 


Статті за темою

Центральне опалення (ЦО) 
Лічильники 
Холодне водопостачання (ХВП) та водовідведення


Контакти за темою

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго"
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Євро - реконструкція"
Комунальні підприємства (КП) Керуючі компанії з обслуговування жилого фонду міста Києва
Житлово-експлуатаційні дільниці (ЖЕД) та виробничо-обслуговуючі підприємства (ВОП) міста Києва