Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Загальні положення


Газопостачання - послуга, яка передбачає реалізацію природного або скрапленого газу шляхом транспортування його до споживача.

У відповідності до вимог ЗУ "Про ринок природного газу" відбувається реформування газової сфери, яке полягає у відокремленні функцій з постачання від функцій з розподілу природного газу.


 

Газопостачальне підприємство (Постачальник)Газорозподільне підприємство
ДП "КиївГазЕнерджи" АТ "Київгаз"
підприємство (організація), яке здійснює постачання газу споживачеві на підставі договору та відповідної ліцензії;

підприємство (організація) з експлуатації споруд систем газопостачання і газопроводів, яке транспортує газ газопостачальної організації до споживача
та надає йому послуги з технічного обслуговування та ремонту газопроводів і внутрішньобудинкових систем газопостачання на підставі відповідної ліцензії; 


2. Договір


Підставами для постачання природного газу побутовому споживачу є:

 

Споживач зобов'язаний своєчасно, але не пізніше ніж у місячний строк письмово повідомляти Оператора ГРМ - АТ "Київгаз" про всі зміни, що стосуються видів споживання газу, та/або опалювальної площі, та/або кількості осіб, зареєстрованих на його об'єкті ( пункт 3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494)

  • наявність договору розподілу природного газу, укладеного з Оператором ГРМ
  • наявність укладеного з постачальником договору постачання природного газу побутовим споживачам та дотримання його умов;
  • відсутність простроченої заборгованості побутового споживача перед діючим постачальником за поставлений природний газ

Якщо у вашому помешканні встановили газовий лічильник, відбулася зміна власника приміщення, відбулися будь-які інші зміни необхідно обов’язково укласти договір на газопостачання шляхом підписання заяви-приєднання до публічного договору постачання природного газу побутовим споживачам та заяви-приєднання до публічного договору розподілу природного газу.

 

При наданні документів про зменшення кількості осіб, що користуються газом, з порушенням вказаного терміну – зміни у нарахування вносяться з місяця подання таких документів

 За однією поштовою адресою укладається один договір постачання природного газу

СПОСОБИ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ

 


2.1. Документи для укладання договору

Для укладання договору або внесення змін до нього, на вимогу газопостачального підприємства споживач повинен пред'явити:

паспорт громадянина України;

ідентифікаційний номер;

документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними;

довідка про кількість зареєстрованих осіб (форма №3);

письмова згода співвласників у разі, коли об'єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб (підписи співвласників проставляються в заяві-приєднанні);

для приватного будинку або квартири, де встановлено індивідуальне опалення - технічний паспорт на будинок;2.2. Зміна постачальника газу

НКРЕКП внесла зміни до Правил постачання природного газу, затверджених постановою від 30.09.2015 № 2496, суттєво спростивши процедуру зміни постачальника:

  • Споживач, який має намір змінити постачальника газу, лише подає заяву новому постачальнику.
  • Споживач не контактує з діючим постачальником та не зобов’язаний отримувати довідку про відсутність заборгованості.
  • Заяву та усі документи на зміну постачальника споживач має право подати в електронному вигляді.
  • Договір про постачання газу із старим постачальником газу розривається автоматично з моменту укладання договору із новим постачальником.
  • Старий постачальник через 6 тижнів виставляє остаточний рахунок, який споживач зобов’язаний сплатити протягом 10 днів.

Алгоритм дій споживача, який має намір змінити постачальника:

Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу.

 


 

Знайти перелік постачальників природного газу можна, наприклад, на сайті https://gasoteka.ua-energy.org

Перевірити, чи компанія має право на постачання газу можна на сайті НКРЕКП (https://www.nerc.gov.ua/, Газ природний → Перелік постачальників природного газу)

Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику такі документи:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України – паспорт громадянина України, у тому числі ID-карта, або тимчасове посвідчення громадянина України; для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, – серія та номер паспорта);
  • належним чином оформлена довіреність на представника побутового споживача, уповноваженого представляти його інтереси під час процедури укладання договору на постачання природного газу (за необхідності).

Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.


 

На розгляд заяви та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів.

Новий постачальник, піля отримання заяви-приєднання, не пізніше ніж на 3-й робочий день з дня отримання заяви, надсилає повідомлення про намір побутового споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи. При цьому діючий постачальник автоматично отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір з іншим постачальником.

У разі згоди постачальника укласти договір із споживачем, він вносить інформацію про нового споживача у свій Реєстр споживачів та з наступного дня починає постачати газ новому споживачеві.

Новий постачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.


3. Пільги на газопостачання

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» запроваджено новий порядок надання пільг на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу.

Сума пільги розраховуватиметься щомісячно структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Виплата розрахованої суми пільги здійснюється:

 • у грошовій безготівковій формі (АТ “Ощадбанк” веде облік пільговиків та коштів, які надходять на рахунок для виплати пільг, в розрізі кожного пільговика. АТ “Ощадбанк” здійснює переказ коштів на рахунки виконавців комунальних послуг);
 • у грошовій готівковій формі (за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення).

З 1 жовтня 2019 року нарахування за спожитий природний газ здійснюватиметься без урахування пільгової знижки.

За інформацією стосовно питань призначення, розміру та порядку виплати пільги або субсидії рекомендуємо звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Монетизація пільг: головні питання


4. Норми споживання газу

Норми споживання для пільговиків та громадян, що отримують субсидії, встановлено Постановою КМУ від 06 серпня 2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування"


Норми споживання - кількісні показники споживання житлово-комунальних послуг, затверджені згідно із законодавством відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.


Соціальні нормативи (норми) користування житлово-комунальними послугами
ПослугаНорма
НОРМА ПЛОЩІ ЖИТЛА
утримання житла, опалення
13,65 м2 загальної площі на одну особу та додатково 35,22 м2 на домогосподарство

На підставі рішення комісії субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі,
на понаднормову площу житла, яка не може перевищувати більше як на 30% соціальну норму житла, розраховану на домогосподарства

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ
на опалення4,0 м3 природного газу на 1 м2 опалюваної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі)3,3 м3 (на особу)
на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача
(приготування їжі і підігрів води)
5,4 м3 (на особу)
на газову плиту і водонагрівач10,5 м3 (на особу)
СПОЖИВАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
на опалення0,0383 Гкал/м2 опалюваної площі на місяць в опалювальний період * кориг. коеф. (в опалювальний період)
ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ, ВЕЛИКОГАБАРИТНИМИ РЕМОНТНИМИ ТА РІДКИМИ ВІДХОДАМИ
тверді, великогабаритні ремонтні та рідкі відходи0,4167 м3 (на одну особу)
рідкі відходи

0,76 м3 (на одну особу)


3,6 м3 на одне домогосподарство на місяць
(за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям)

ЦЕНТРАЛІЗОВА ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ
постачання холодної води

2,0 м3 холодної води на одну особу на місяць (за наявності послуги з постачання гарячої води)

3,6 м3 холодної води на одну особу на місяць (за відсутності послуги з постачання гарячої води)

постачання гарячої води1,6 м3 (на особу)
водовідведення3,6 м3 (на особу)
СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
на опалення30 кВтг на 1м2 опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
у будинках обладнаних стаціонарними електроплитами
(за наявності централізованого постачання холодної та гарячої води)
70 кВтг на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВтг на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВтг на місяць
у будинках не обладнаних стаціонарними електроплитами
(за наявності централізованого постачання холодної та гарячої води)
100 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт•г на місяць

у будинках обладнаних стаціонарними електроплитами
(за наявності централізованого постачання гарячої води)

110 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт•г на місяць

у будинках обладнаних стаціонарними електроплитами
(за відсутності централізованого постачання гарячої води)
130 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт•г на місяць


5. Розрахунки за газопостачання

У разі наявності лічильників газу - нарахування проводиться за показниками  лічильника.

У разі відсутності лічильників газу плата за послуги з газопостачання розраховується відповідно до встановлених законодавством норм споживання та цін на газ.

 


6. Корисні посилання

ДП "КиївГазЕнерджи" АТ "Київгаз"