Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Газові лічильники

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються ЗУ "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Встановлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт.

Вартість лічильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:


 • у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);
 • у разі реконструкції, капітального ремонту житла - замовником;
 • у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку - споживачем.


Перенесення в інше місце лічильників газу за бажанням споживача здійснюється за його рахунок підприємством ПАТ "Київгаз", якщо це не суперечить Правилам безпеки систем газопостачання.Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти ПАТ "Київгаз" та за рахунок інших джерел.

За рахунок газорозподільних підприємств надаються послуги з періодичного технічного обслуговування, пов'язані з транспортуванням природного газу,а саме:

 

перевірки на щільність газопроводів, газових приладів і пристроїв за допомогою газу під робочим тиском;

ліквідації витоку газу;

перевірки відповідності встановлення газових приладів і пристроїв, побудови приміщень, прокладення газопроводів вимогам будівельних норм, проекту і правилам експлуатації;

перевірки димових і вентиляційних каналів на наявність тяги;

перевірки наявності вільного доступу до газопроводів, газових приладів і пристроїв, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;

розбирання, очищення від залишків корозії і мастила, а також змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;

перевірки придатності до використання (експлуатації) газових приладів і пристроїв, їх очищення, наладки та регулювання;

дрібного ремонту газових приладів і пристроїв, пов'язаного із заміною гвинтів, штифтів, пружин, ущільнювальних матеріалів у разі перепакування фланцевих та нарізних з'єднань і запірних пристроїв.

 


1.1. Опломбування

Представник ПАТ "Київгаз" проводить опломбування лічильника та приймає його в експлуатацію – проводиться огляд усіх з’єднань на предмет вірогідності витоку газу, перевіряється робота лічильника при ввімкнених газових приладах. Складається пускова відомість про прийняття в експлуатацію лічильника газу. У відомості споживач газу ставить підпис, що підтверджує прийом лічильника та ознайомлення з інструктажем.

Після встановлення лічильників газу:

 • виконавець зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ,
 • виконавець складає та підписує із споживачем акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.
 • гарантійне та післягарантійне обслуговування лічильників газу здійснюється відповідно до законодавства.

 Відповідальність за збереження і цілість встановлених у споживача лічильників газу та пломб на них несе споживач.


1.2. Повірка

Періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

На період зняття лічильника газу для проведення його експертизи або періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача ПАТ "Київгаз" встановлює лічильники газу з обмінного фонду (у разі, коли знятий лічильник газу належав газорозподільному підприємству, встановлений на його місце лічильник газу стає розрахунковим, що оформляється відповідним актом, та в подальшому розрахунки із споживачем здійснюються згідно з його показаннями).

У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

У разі справності лічильника газу після проведення його повірки або ремонту газорозподільне підприємство зобов'язане встановити його протягом двох місяців з моменту зняття.


1.3.Ремонт

З вини споживача

У разі коли підтверджено факт пошкодження лічильника газу з вини споживача, він відшкодовує вартість перевірки, ремонту та/або встановлення нового лічильника.

 • Факт пошкодження (втручання в роботу) лічильника газу, що призвело до заниження його показань, засвідчується спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право проводити експертизу.
 • У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника газу неможливо встановити інший лічильник, газові прилади і пристрої споживача тимчасово підключаються до системи газопостачання без лічильника, про що представниками газорозподільного підприємства складається відповідний акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.
 • Послуги з монтажу, технічного обслуговування та ремонту газових приладів і пристроїв, лічильників газу за заявками споживачів оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей.

У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача, перебуває у власності газорозподільного підприємства, ремонт та технічне обслуговування такого лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства (за винятком випадків навмисного пошкодження лічильника газу споживачем).

Непридатність до експлуатації

Лічильник газу, що перебуває у власності газорозподільного підприємства:

 • У разі коли лічильник газу визнано непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, демонтаж, транспортування та монтаж нового лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства.
 • ПАТ "Київгаз"  встановлює споживачеві новий лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту.
 • Якщо встановити лічильник газу протягом двох місяців неможливо, розрахунки за спожитий споживачем природний газ здійснюються відповідно до середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

Лічильник газу, що перебуває у власності споживача:

 • У разі коли лічильник газу визнано непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунки із споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту
 • Розрахунки здійснюються відповідно до середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому - відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Експертиза лічильника газу проводиться відповідно до Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 27 грудня 2005 р. N 619.

Експертиза проводиться на вимогу і за кошти як споживача, так і газорозподільного підприємства.


2. Лічильники на теплову енергію

2.1. Загальнобудинкові лічильники на теплову енергію

Встановлення будинкових лічильників тепла проводиться або виконавцем послуг з опалення (в рамках затверджених інвестиційної програми), або власником(відповідно до міської програми за кошти місцевого або державного бюджету).

Одиницею виміру тепла є Гігакалорія (Гкал).

Теплолічильник здійснює автоматичне обчислення Гкал та відображає на інформаційному табло результати вимірювання, а саме:

 • сумарну споживану кількість теплоти;
 • витрати теплоносія в подавальному або зворотному трубопроводі;
 • сумарного об'єму теплоносія;
 • температури теплоносія в подавальному і зворотному трубопроводах.

Показання з теплолічильника знімаються за допомогою спеціальної апаратури, що не дозволяє втручатися у процес визначення обсягу Гкал.

Показання будинкових засобів обліку знімаються представником виконавця один раз на місяць. 

Після зняття показань будинкових засобів обліку, обсяг споживання розподіляється між мешканцями пропорційно опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень (якщо такі підключені до централізованого опалення). Розрахований обсяг множиться на відповідний тариф.


2.2. Квартирні лічильники на теплову енергію

Лічильник в квартирі можливо встановити за умови виконання перепланування системи ЦО (за необхідністю), яке виконується за наявності технічних умов, проектної та дозвільної документації, затвердженої в установленому законодавством порядку.

Витрати, пов'язані з відключенням від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.

Споживачі, які встановили у квартирі індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Установка приладів обліку в квартири з вертикальною розводкою (тобто коли один стояк проходить через кілька квартир) неможлива. У цьому випадку виходом може стати загальнобудинковий теплолічильник.
Квартирні лічильники тепла підлягають періодичній повірці.

Встановлення у квартирі лічильника на теплову енергію:

Для того, щоб виконати установку теплолічильників в своїй квартирі або будинку необхідно виконати підготовчі заходи:

в першу чергу, необхідно отримати ТУ (технічні умови) на установку теплового лічильника у теплопостачальної організації або у балансоутримувача будівлі.

звернутися в організацію, яка має ліцензію на розробку проекту по заздалегідь отриманим технічним умовам.

звернутися в організацію, яка виконає монтаж / установку лічильника тепла у відповідності з проектом.

підписати з теплопостачальною організацією договір на розрахунок за спожиту енергію на підставі показань встановлених теплолічильників. Виступати в ролі даної організації може ЖЕК або ОСББ.

Встановлення у квартирі лічильника на теплову енергію ПАТ "Київенерго":

Для встановлення лічильника необхідно:

1. Звернутися до балансоутримувача будинку (ЖЕО, ОСББ, ЖБК) для погодження встановлення квартирного лічильника;
2. Звернутися до ліцензованої проектної або проектно-монтажної організації для розроблення проекту обладнання квартирного вузла обліку.

Проект обладнання, зокрема, має включати в себе:

  • погоджений з боку балансоутримувача розрахунок коефіцієнта місць загального користування за методикою, затвердженою наказом Мінбудівництва від 31.10.2006 р. №359;
  • погоджені з боку балансоутримувача схему монтажу та план квартири з зазначенням місця встановлення вузла обліку теплової енергії;

3. Звернутися до будь-якого центру обслуговування клієнтів ПАТ "Київенерго". Під час візиту до центру обслуговування візьміть, будь ласка, з собою такі документи:

  • погоджений балансоутримувачем оригінал робочого проекту обладнання квартирного вузла обліку у двох примірниках;
  • технічний паспорт квартири (за відсутності — довідку від балансоутримувача з даними щодо опалювальної площі квартири);
  • паспорт квартирного лічильника теплової енергії (якщо теплолічильник вже придбано);
  • останню сплачену квитанцію за послугу централізованого опалення

4. У центрі обслуговування Вам запропонують заповнити заяву на розгляд робочого проекту обладнання квартирного вузла обліку та прийняття на абонентський облік квартирного приладу обліку теплової енергії;
5. Після надання всіх необхідних документів, протягом 7 днів проект буде розглянуто;
6. До Вас додому завітають фахівці ПАТ "Київенерго" та проведуть обстеження місця встановлення лічильника.


Наявність з собою копії документів (окрім самих оригіналів) дозволить пришвидшити обслуговування.

Якщо до робочого проекту БУДУТЬ зауваження

і квартирний лічильник теплової енергії встановлено ВІРНО:

фахівці КИЇВЕНЕРГО повернуть два екземпляри робочого 
проекту для усунення зауважень, опломбують лічильник та підпишуть:

 • Акти, згідно з якими Ви зможете розраховуватися за показаннями квартирного лічильника тепла;
 • Договір про надання послуг ГВП та ЦО;

і монтаж квартирного лічильника теплової енергії проведено НЕВІРНО:

фахівці КИЇВЕНЕРГО повернуть два екземпляри робочого проекту 
для усунення зауважень та підпишуть:

 • Акт невідповідності;
 • Договір про надання послуг ГВП та ЦО;

Якщо до робочого проекту НЕ БУДЕ зауважень

і квартирний лічильник теплової енергії встановлено ВІРНО:

і монтаж квартирного лічильника теплової енергії проведено НЕВІРНО:

фахівці КИЇВЕНЕРГО повернуть один екземпляр робочого проекту,
опломбують лічильник та підпишуть:

 • Акти, згідно з якими Ви зможете розраховуватися за показаннями квартирного лічильника тепла;
 • Договір про надання послуг ГВП та ЦО;

фахівці КИЇВЕНЕРГО повернуть один екземпляр робочого проекту
та підпишуть:

 • Акт невідповідності;
 • Договір про надання послуг ГВП та ЦО.

2.3. Оплата за послуги встановлення та повірки лічильника на теплову енергію

Етапи роботи з лічильником

Джерела фінансування

квартирний лічильник 

будинковий лічильник
Лічильник є власністю виконавця послуг
(теплопостачальна організація)
Лічильник є власністю споживача
(або балансоутримувача будинку)
1. Встановлення лічильника (за його відсутності, включаючи вартість лічильника та монтаж)

за рахунок споживача

Інвестиційна програма виконавця послуг (теплопостачальної організації) 

за рахунок власних коштів споживача, інших джерел
2. Повірка лічильника, у тому числі: 
2.1. Демонтаж за рахунок виконавцяза рахунок виконавця за рахунок споживача/балансоутримувача
2.2.Транспортування за рахунок виконавця за рахунок виконавця за рахунок споживача/балансоутримувача
2.3. Повірказа рахунок виконавця за рахунок виконавця за рахунок споживача/балансоутримувача
2.4. Монтаж за рахунок виконавця за рахунок виконавця за рахунок споживача/балансоутримувача
3. Опломбування лічильника за рахунок виконавця за рахунок виконавця за рахунок виконавця
4. Обслуговування та ремонт за рахунок виконавця за рахунок виконавця за рахунок споживача/балансоутримувача

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги"

 


3. Лічильники на ХВП

Загальнобудинкові прилади обліку, як правило, знаходяться на балансі ПАТ «АК «Київводоканал», тому їх заміна, ремонт та повірка виконуються за рахунок Товариства.

У квартирі (будинку садибного типу) роботи з встановлення приладів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача (Згідно пн.9 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630).

Наразі до складової тарифу ПАТ «АК «Київводоканал» на водопостачання та водовідведення не входять витрати на послуги встановлення/заміни квартирних приладів обліку холодного водопостачання, тому ці послуги здійснюються за кошти власника лічильника або житлової організації, яка включала зазначені витрати до складової тарифу на утримання будинку та прибудинкової території.


3.1. Опломбування

 • здійснює ПАТ «АК Київводоканал» - якщо виконавцем послуг у вашому будинку є Підприємство;

 • здійснює ЖЕО - якщо будинок є колективним споживачем;

 • може здійснювати ЖЕО також за наявності угоди про співпрацю між ПАТ «АК Київводоканал» і житловою організацією.

У випадку, якщо виконавцем послуг у вашому будинку є ПАТ «АК Київводоканал», для опломбування  потрібно подати письмову заяву поштою на адресу: 02660, м. Київ, вул. Електротехнічна, 16 або електронною поштою на plomba@vodokanal.kiev.ua, вказавши свою адресу і контактний телефон.

Після подання заяви на опломбування:

 • Фахівець Київводоканалу контактує з мешканцем для уточнення зручної дати і часу візиту.

 • Протягом 30 днів з моменту подання заявки в узгоджений час приїжджає фахівець Київводоканалу.

 • Мешканець надає паспорт на лічильник або свідоцтво про повірку, де вказана остання дата повірки.

 • Фахівець здійснює опломбування і оформлює акт. Водночас мешканцю пропонується укласти договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення.

 • З моменту опломбування лічильника розрахунки за спожиту воду та відповідний об’єм стоків здійснюються за показниками лічильника.

У випадку повірки квартирного лічильника сторонньою організацією порядок опломбування аналогічний.

Якщо фахівець при опломбуванні виявить, що лічильник встановлений з порушеннями норм експлуатації чи його цілісність пошкоджена, взяття на облік такого приладу неможливе.

 


3.2. Повірка

Відповідно прийнятого Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» НКРЕКП було вилучено зі складової тарифу ПОВІРКУ, МОНТАЖ та ДЕМОНТАЖ приладів обліку. Відповідно із введенням в дію зазначених тарифів, споживач самостійно організовує монтаж-демонтаж і повірку лічильника та сплачує виконавцю за виконані послуги.

В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років.

Якщо виявлена у показаннях помилка виходить за межі, передбачені у паспорті лічильника, виконавець повинен здійснити перерахунок плати за споживання шляхом зменшення або збільшення її на відсоток, який перевищує встановлені межі точності для цього типу лічильника, згідно з довідкою про непридатність приладу обліку за останні два розрахункові місяці.

Споживач, у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів, може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця (відповідно до п. 16 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630).

А) Відповідно до затвердженого графіку по будинкам, який розміщений на сайті ПАТ «АК Київводоканал» :

 • з демонтажем приладу обліку та повіркою у спеціалізованій лабораторії – здійснюється мобільними бригадами Київводоканалу.
 • без демонтажу – здійснюється лабораторією «Центр вимірювань» на замовлення Київводоканалу.

Б) За бажанням прискорити повірку лічильника:

 • споживач може самостійно привезти прилад обліку до Київводоканалу (вул. Електротехнічна, 16, каб. 104. Графік роботи: з понеділка по четвер з 8:30 до 16:00, у п’ятницю з 8:30 до 14:00. При собі необхідно мати акт розпломбування лічильника, виданий житлово-експлуатаційною організацією);
 • мешканці за допомогою органів самоорганізації населення (ОСН) можуть підготувати для повірки не менше 10 приладів обліку, тоді представник Київводоканалу приїде та прийме їх за вашою адресою, а після повірки – поверне.

для мешканців багатоповерхових будинків kvartyrapovirka@vodokanal.kiev.uaЖитлові організації можуть запропонувати свої будинки для включення у графіки повірки, надіславши заявку на одну з електронних адрес:

Через великий обсяг робіт індивідуальні заявки мешканців (наприклад, у випадку, коли вас не було вдома під час будинкової повірки) підприємство виконуватиме в порядку черги.

Для підтвердження особи представник ПАТ «АК «Київводоканал» повинен пред'явити службове посвідчення та акт на виконання робіт.

Повірка лічильників для юридичних осіб та приватного сектору

Для постановки на комерційний облік лічильника холодної води мешканцям приватного сектору, які встановили, провели повірку або заміну приладу обліку необхідно звернутись до Київводоканалу для проведення опломбування зі складанням відповідного акту згідно з встановленим зразком, надавши свідоцтво про повірку або паспорт на лічильник.

Оплата повірки здійснюється за рахунок споживача.

 


3.3. Ремонт

У випадку виникнення недоліків у роботі лічильника ХВП, або його непридатності до експлуатації необхідно звернутись до Сервісного центру з ремонту та обслуговування лічильників води  ПАТ «АК Київводоканал».


4. Лічильники на електропостачання

На даний час в квартирі/приватному будинку можливо встановити звичайний або багатозонний (дво- або тризонний) лічильник.

Для встановлення або заміни електролічильника споживач може придбати його самостійно, або скористатись послугою ПАТ "Київенерго".

Встановлення багатозонного (багатотарифного) лічильника є доцільним у разі, якщо Ви користуєтеся  електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють інші, зменшені тарифи на електроенергію.

Щоб встановити лічильник ( або замінити однозонний лічильник на багатозонний),  необхідно звернутись до будь-якого Центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО, де Ви можете скористатися комплексною послугою із встановлення/заміни лічильника.


4.1. Опломбування

 Під час опломбування приладу обліку електроенергії оформляється Акт про збереження пломб (опломбування). У цьому документі має бути зазначено номер та місце встановлення кожної пломби, сторона, яка її встановила, сторона, відповідальна за збереження пломб і цілісність лічильника, а також надано відомості про відбитки пломб повірки.

Акт підписують представник КИЇВЕНЕРГО (або Держспоживстандарту в разі пломбування після повірки лічильника), а також клієнт.


4.2. Повірка

Всі електролічильники, які встановлює КИЇВЕНЕРГО, та електролічильники, придбані в КИЇВЕНЕРГО, вже пройшли повірку.

Якщо Ви придбали електролічильник самостійно, зверніть увагу на термін повірки лічильника. Термін повірки зазначено у паспорті електролічильника. Якщо у лічильника вийшов термін повірки, лічильник потрібно передати на метрологічну повірку до ДП «УКРМЕТРТЕСТАНДАРТ».

Після проходження повірки, для того, щоб встановити у мережі КИЇВЕНЕРГО електролічильник, який ви придбали самостійно, потрібно буде провести процедуру вхідного контролю — це додаткова перевірка метрологічних характеристик лічильників, що є обов’язковою та безкоштовною для всіх типів лічильників. 

Для проходження вхідного контролю потрібно звернутися до будь-якого  центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО та отримати направлення на проходження вхідного контролю. Після отримання направлення потрібно доставити лічильник до Центру електрообліку (адреса: Залізничне шосе, 13, графік роботи: пн-вт 8:00-17:00, пт: 8:00-16:00 (влітку до 15:00), перерва 12:00-13:00).


4.3. Ремонт

Якщо у Вас виникли сумніви щодо правильності показань електролічильника, Ви можете звернутися до центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО з відповідною заявою або ж спробувати перевірити роботу лічильника самотужки (вимкнувши всі прилади та простеживши, чи зупинився диск).

Якщо електролічильник димить, іскриться чи відсутній контакт, Ви маєте негайно викликати електрика. Для цього потрібно:

 • звернутися до балансоутромувача будинку (ЖЕК, ОСББ чи ЖБК);

 • подати заяву про опломбування чи, у разі потреби, про заміну приладу обліку електроенергії в центр обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО;

 • до заяви додати акт про усунення аварійної ситуації, який надає балансоутримувач.


Акт про усунення аварійної ситуації оформляється балансоутримувачем за підписом відповідальної особи балансоутримувача (головного інженера або начальника ЖЕК, голови правління ОСББ) на відповідному бланку та має бути засвідчений печаткою (штампом).

Всі прилади обліку, які були придбані клієнтами ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» під час замовлення комплексної послуги із заміни лічильника, мають гарантійний термін експлуатації .

Відлік гарантійного терміну експлуатації лічильників починається з моменту встановлення лічильника. Дату встановлення лічильника зазначено на Акті наданих послуг із заміни лічильника.

Якщо за результатами експертизи буде встановлено, що порушення у роботі лічильника не викликані зовнішнім втручанням або неправильною експлуатацією, лічильник буде безкоштовно відремонтовано або замінено на інший. З Вами зв'яжуться для узгодження часу встановлення відремонтованого лічильника та проведуть монтаж відремонтованого або нового лічильника

Якщо ж експертиза виявить, що лічильник працює некоректно через зовнішнє втручання у його роботу, лічильник повернуть Вам разом із експертним висновком.

В такому випадку ремонт та заміну приладу обліку потрібно буде провести за власний рахунок.


5. Лічильники на ГВП

Загальнобудинкові лічильники

 • Загальнобудинкові лічильники гарячої води можуть бути встановлені у багатоквартирних будинках.

 • Такі лічильники підлягають періодичній повірці за рахунок виконавця.

 • Повірка  проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послугу згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Квартирні лічильники гарячої води

 • Лічильники мають бути встановлені спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником за рахунок споживача.


5.1. Опломбування

 Для того, щоб передати на комерційний облік та опломбувати лічильник гарячої води, звертайтеся до будь-якого  центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО та напишіть заяву про прийняття на комерційний облік та опломбування лічильника.

Під час візиту до центру обслуговування просимо Вас взяти з собою такі документи(оригінали та копії):
 • паспорт приладу обліку (лічильника) або свідоцтво про повірку приладу обліку;

 • поточні показання лічильника;

 • квитанцію з останніми сплаченими показаннями приладів обліку (лічильників).

Обов'язково повинен бути укладений договір з ПАТ "КИЇВЕНЕРГО".

У разі відсутності договору - взяти з собою усі документи, необхідні для його підписання.


5.2. Повірка

Відповідно прийнятого Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» НКРЕКП було вилучено зі складової тарифу ПОВІРКУ, МОНТАЖ та ДЕМОНТАЖ приладів обліку. Відповідно із введенням в дію зазначених тарифів, споживач самостійно організовує монтаж-демонтаж і повірку лічильника та сплачує виконавцю за виконані послуги.

Встановлення та повірка/ремонт лічильника.


5.3. Ремонт

Відповідно до п. 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, визначено, що у квартирі роботи з установлення засобів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.  


Див. також

Питання-відповіді за темою

Які підприємства здійснюють повірку квартирних лічильників на воду? 
Як надати показники квартирних лічильників на ХВП та водовідведення?  
Якого числа можна подати показники лічильника на ХВП та водовідведення?
Як здійснюється нарахування за ХВП, у разі відсутності квартирного лічильника? 
В яких випадках здійснюється перерахунок за ХВП? 
Яка допустима перерва в наданні послуг з холодного водопостачання та водовідведення? 


Статті за темою

Холодне водопостачання (ХВП) та водовідведення 
Гаряче водопостачання (ГВП) 
Газопостачання 
Електропостачання


Контакти за темою 

Публічне акціонерне товариство (ПАТ) "Киїівводоканал" (Водоканал) 
Комунальне підприємство "Київтеплоенерго"
Публічне акціонерне товариство (ПАТ) "Київгаз"
Комунальне підприємство (КП) "Головний інформаційно - обчислювальний центр" (ГІОЦ) 
Центр комунального сервісу (ЦКС)