Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоби він почав працювати за європейською моделлю. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок відкритішим і створить нові можливості та вигоди для клієнтів.

З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу – ДТЕК Київські електромережі й компанія-постачальник – Київські енергетичні послуги.

Раніше функції з розподілу та постачання електроенергії були зосереджені в одній компанії – ДТЕК Київські електромережі (раніше – ПАТ Київенерго). Європейський досвід показує, що коли функції розділені між двома незалежними компаніями – система працює швидше та зручніше для клієнта. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше й оперативніше. Це дві незалежні компанії – з різними кол-центрами, рахунками та ліцензіями.

Кому потрібно передавати показання лічильника електроенергії?

Покази лічильників приймає постачальник електроенергії та оператор системи розподілу.Різниця в тому, що постачальник може відразу розрахувати вартість і сформувати рахунок, а ОСР тільки приймає свідчення. На практиці це означає, що, передаючи свідчення ДТЕК Київським електромереж, ви зможете їх побачити в рахунку постачальника універсальних послуг, а передаючи свідчення постачальнику ви зможете відразу побачити рахунок і оплатити його.

Як передавати показання?

Для клієнтів набагато зручніше передавати показання постачальнику (ТОВ "Київські енергетичні послуги"), так як клієнти відразу зможуть сформувати рахунок і оплатити його. Доступні способи передачі показань:

  • Особистий кабінет клієнта
  • Кол-центр +380 (44) 277 18 18
  • Для користувачів системи електронних платіжних систем реквізити поміняються автоматично. Тут також можна передавати показання лічильників.
Що буде з Центрами обслуговування клієнтів? Тепер це будуть різні ЦОКи?

ЦОКи будуть розміщуватися за колишніми адресами.

Тільки тепер у них прийматимуть фахівці відразу двох компаній, які проконсультують вас із будь-яких питань. Зокрема – у них можна буде докладніше дізнатися про реформу енергоринку. Інформація буде розміщена на інформаційних стендах і в підготовлених інформаційних матеріалах.

Як продовжити споживати електроенергію з 1 січня 2019 року?

Щоби продовжити споживати електроенергію як зазвичай, необхідно приєднатися до Публічного договору на постачання електроенергії постачальником універсальних послуг – Київські енергетичні послуги, а також окремо – до договору про надання послуг із розподілу електроенергії ДТЕК Київські електромережі. Ознайомитися з ними можна, відповідно, на сайті dtek-kem.com.ua

 Клієнтам зовсім не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати до кол-центру, щоби приєднатися до цих договорів. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: усе, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, у момент оплати послуг за січень 2019 року.

Якщо клієнт просто сплатить рахунок і/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії та розподільчої компанії.

Треба зазначити, що тарифи ДТЕК Київські електромережі й постачальника універсальної послуги регулює держава в особі НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Цей підхід єдиний для всієї України.

Як клієнтам будуть повернуті переплати за електроенергію?

Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, її буде повернуто шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг і зараховано на особовий рахунок клієнта. Про суму повернутих грошей клієнтів буде проінформовано в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

А якщо оплачувати через банк або інтернет-банкінг. Як бути в цьому разі?

Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити отримувача – компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.


Див. також

Питання-відповіді за темою

Чи можна розстрочити сплату боргу за спожиту електроенергію? 
Які є способи розрахунку за спожиту електроенергію? 
Як у квитанції розрахувати суму до сплати за електроенергію? 
Як відновити електропостачання, відключене через заборгованість?
Як збільшити потужність у квартирі?


Статті за темою

Електропостачання 
Реструктуризація боргу за житлово-комунальні послуги (ЖКП) 
Соціальні нормативи (норми) користування житлово-комунальними послугами


Контакти за темою

Районні державні адміністрації міста Києва (РДА)
Комунальні підприємства (КП) Керуючі компанії з обслуговування жилого фонду міста Києва
Житлово-експлуатаційні дільниці (ЖЕД) та виробничо-обслуговуючі підприємства (ВОП) міста Києва
Приватне акціонерне товариство (ПрАТ) "ДТЕК Київські Електромережі"
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Київські енергетичні послуги"