Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Загальні положення

Із 01.07.2018 р. вивезення ТПВ (тверді побутові відходи) та великогабаритних відходів з урахуванням операцій поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, знешкодження, захоронення) винесено окремою послугою та надається за тарифами відповідно до укладеного договору між споживачем та КП «Київкомунсервіс».

ТПВтверді побутові відходи
ВГВвеликогабаритні побутові відходи (тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метр.)

1.1. Графік вивозу

Карта з графіком вивозу відходів


1.2. Приватні будинки

Вивезення твердих побутових відходів здійснюватиметься за без контейнерною схемою, а саме – пакетним методом, застосовуючи для цього поліетиленові пакети ємністю 120 літрів з логотипом КП «Київкомунсервіс».

Для отримання послуги з вивезення ТПВ слід придбати спеціальний пакет з логотипом нашого підприємства, сплативши 24,00 (двадцять чотири) грн. з ПДВ на поточний рахунок № UA323007110000026008052644853 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 300711, з обов’язковим зазначенням у квитанції цільового призначення платежу: «Вивіз побут.відходів Приват.сектор (пакетн.метод) по дог. № від __.__.____ року», а також вказати ПІБ (прізвище, ім’я, по-батькові). У вказану суму входить вартість пакету та безпосередньо вартість послуги з вивезення відходів.

Отримати пакети для побутових відходів з логотипом КП «Київкомунсервіс» маєте можливість в обмін на квитанцію за такими адресами:

 1. Харківське шосе, 172-Б (Червоний хутір), ЖЕД-203 Дарницького району. Вхід з двору в період карантину. Кожного понеділка та четверга з 10:00 до 17:00. Тетяна Аркадіївна, 093-715-44-70.
 2. вул. Дяченка, 20-А (Бортничі), приймальна депутата Київcької міської ради Задерейка Андрія Івановича. Кожного вівторка з 13:00 до 15:30. 044-353-81-17.
 3. вул. Підлипка, 13-А (Осокорки) Магазин “Продукти”, щоденно в робочі години. 093-048-29-79. Олена Михайлівна. (власник магазину).

Здійснити оплату за пакети можна за посиланням, або QR-кодом, зчитавши його будь-яким додатком.


2. Договір

Договір про надання послуг з вивезення та захоронення побутових відходів укладається між власником (наймачем, орендарем) квартири в багатоквартирних житлових будинках або власникам (наймачам, орендарям) житла в будинках приватного сектора міста Києва.

Публічний договір від 08 червня 2018 р. про надання послуг з вивезення побутових відходів власникам (наймачам, орендарям) квартир в багатоквартирних житлових будинках та власникам (наймачам, орендарям) житла в будинках приватного сектору міста Києва опубліковано на сайті КП «Київкомунсервіс» та в газеті «Хрещатик» від 08.06.2018 р. (ст. 13).


3. Нарахування, перерахунки за послуги, пільги, субсидії, ведення обліку мешканців

Згідно з Договором про надання послуг укладеним між комунальним підприємством КП «Київкомунсервіс» та комунальним концерном «Центр комунального сервісу» від 27 червня 2018 року №819 нарахування вартості послуги з вивезення побутових відходів, ведення обліку мешканців та ведення прийому з питань оплати послуг КП «Київкомунсервіс» здійснюються комунальним концерном «Центр комунального сервісу».

В зв’язку із зазначеним, по питаннях нарахувань, перерахунків за послугу з вивезення побутових відходів та ведення обліку мешканців, Ви маєте звертатись до будь-якого з відділень “Центру комунального сервісу”.


4. Розташування та облаштування контейнерних майданчиків 

Розташування на прибудинкових територіях та обладнання контейнерних майданчиків для побутових відходів не належить до компетенції КП «Київкомунсервіс», цими питаннями займається виконавець послуг з утримання будинків, споруд та прибуткових територій, спільно з мешканцями будинків, які обслуговує.
КП «Київкомунсервіс» лише погоджує розташування контейнерів, з огляду безперешкодного під’їзду сміттєвоза для їх розвантаження, після досягнення рішення, за результатами роботи комісії що скликається за ініціативи РДА, відповідно до звернень громадян.

Державні санітарні нормами та правила утрамання територій населених місць

Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць затверджених наказом МОЗ України №145 від 17.03.11 р. встановлено вимоги до санітарного очищення територій населених місць, а також правила виконання робіт з належного прибирання об’єктів благоустрою та державного санітарно-епідеміологічного нагляду у сфері благоустрою населених пунктів і поводження з відходами:

 • Відповідно до п.1.1 Державних санітарних норм, контейнер для зберігання побутових відходів (контейнер) – металева або пластикова ємність, призначена для збирання та зберігання побутових відходів, виготовлена згідно з вимогами державних стандартів.
 • Відповідно до п.2.6 Державних санітарних норм, у разі застосування планово-подвірної системи збирання побутових відходів на об’єктах благоустрою населених пунктів мають бути виділені спеціально обладнані майданчики для розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів (контейнерні майданчики) із зручними під’їздами для сміттєвозів.
 • Відповідно до п.2.6 Державних санітарних норм, контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне тверде покриття та бути обладнані навісами, огорожею та ізольовані від об’єктів обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м, не повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного руху транспорту.
 • Відповідно до п. 2.8 Державних санітарних норм, контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку наслення на відстань не менше 20 м.
 • Відповідно до п. 2.9 Державних санітарних норм, місця розташування контейнерних майданчиків на об’єктах благоустрою населених пунктів визначаються у складі проектів будівництва житлових і громадських будівель і споруд, а для території садибної забудови – у складі проектів детальних планів цих територій.
 • Відповідно до п. 2.10 Державних санітарних норм, у виняткових випадках в районах забудови, що склалася, де немає можливості дотримання відстаней, зазначених у пункті 2.8 Санітарних норм, місця розташування контейнерних майданчиків встановлюються комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення. Комісією складається акт довільної форми місця розташування контейнерного майданчика, який підписується всіма членами комісії у чотирьох примірниках для кожної із сторін.

Ст. 13 ЗУ «Про архітектурну діяльність» визначено уповноважені органи в сфері містобудування та архітектури до яких відноситься в тому числі, але не виключно, структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань архітектури, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури.

Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про місцеве самоврядування» місцева державна адміністрація, в тому числі, але не виключно, забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв’язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форм власності.

Відповідно до п.3 Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою КМУ №1070 від 10.12.2008 року із змінами, послуги з поводження з побутовими відходами надаються суб’єктом господарювання, визначеним органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах в установленому законодавством порядку виконавцем послуг з вивезення побутових відходів. Договір про надання послуг укладається між споживачем та виконавцем послуг з вивезення побутових відходів відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовим відходам.

За умовами типового договору саме на споживача покладено обв’язок обладнати контейнерні майданчики, утримувати їх у належному санітарному стані, забезпечувати освітлення в темний час доби, та створювати умови для вільного доступу до таких майданчиків, або відповідно, особа, якій делеговано вказаний обов’язок (управитель інша особа).

Послуги з вивезення побутових відходів надаються підприємством в межах міста Києва, на підставі публічного договору від 08.06.2018 року, оферту до якого було опубліковано 08.06.2018 в газеті «Хрещатик»

Відповідно до п. 5.2.3 Договору, споживач забов’язується, визначити разом з Виконавцем місця розташування контейнерних майданчиків, створювати умови для вільного доступу до таких майданчиків.

Відповідно до 5.2.4, 5.2.5, 5.2.6, 5.2.7 Договору, споживач забов’язується обладнати контейнерні майданчики, утримувати їх у належному санітарному та технічному стані, забезпечувати освітлення в темний час доби, забезпечити належне збирання та зберіганні відходів, в тому числі роздільне, встановлення необхідної кількості контейнерів для завантаження твердих відходів з  урахуванням унеможливлювання їх переповнювання; утримувати контейнери відповідно до вимог санітарних норм і правил, своєчасно вживати заходи до усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням послуги, що виникли з його вини, дотримуватися правил безпеки та санітарних норм при споживання послуги.

Відповідно до п.6.2.4 Договору Виконавець (КП «Київкомунсервіс») забов’язаний обладнати контейнерні майданчики та забезпечувати утримання у належному санітарно-технічному стані контейнери та контейнерні майданчики у разі перебування їх у власності Виконавця.

За письмовою заявою споживача (уповноваженого представника співвласників багатоквартирного будинку, управителя, житлово-експлуатаційної організації) про зміну місця розташування контейнерного майданчику та/або контейнеру для збирання твердих побутових відходів, за умови дотримання вимог санітарних норм, Підприємством буде направлено представника для погодження розташування контейнерного майданчику, а саме з огляду на можливість проїзду спеціального транспортного засобу для збору побутових відходів.

У випадку неможливості розташування контейнерного майданчику з дотриманням вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць затверджених наказом МОЗ України №145 від 17.03.11 р. місце розташування контейнерного майданчику може бути визначено виключно комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення.


5. Великогабаритні відходи

Великогабаритні відходи (ВГВ) – тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метр.

Такі відходи, як старі меблі, матраци, килими, деяка побутова техніка, валізи, зняті при ремонтах квартир старі двері, вікна, лінолеум, унітази, інша сантехніка тощо, відносяться до великогабаритних та ремонтних відходів. Дані відходи входять до складу побутових відходів, розміщуються на відповідних майданчиках на прибудинкових територіях, а не в звичайних контейнерах, та вивозяться окремо.

Вивезення таких відходів здійснюється спецавтотранспортом КП «Київкомунсервіс» та підрядних підприємств не рідше одного разу на тиждень за заявками мешканців та житлово – експлуатуючих дільниць. На дану послугу встановлено окремий тариф, так як передбачено додаткові витрати на оплату праці робітникам, які безпосередньо завантажують великогабаритні та ремонтні відходи до спецавтомобіля.

Про виявлені накопичених великогабаритних відходів на вашій прибудинковій території, просимо повідомляти КП «Київкомунсервіс», шляхом подання звернення на офіційному сайті за посиланням http://kks.kiev.ua/zvernennya/ або іншими доступними засобами комунікації. Невідкладно буде сформовано заявку й сплановано їх вивезення.

Відходи будівельно-ремонтних робіт (будівельні відходи), які утворюються під час провадження таких видів діяльності, як будівництво нових будівель та споруд, їх реконструкція, капітальний ремонт, остаточне знесення будівлі чи споруди тощо, не входять до складу побутових відходів, та вивозяться окремо від великогабаритних відходів за кошти мешканців, чи організацій які здійснюють вказані види робіт.


6. Небезпечні відходи

Небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Небезпечні відходи у складі побутових відходів — відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках і мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища або здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

З метою не потрапляння шкідливих речовин у повітря, воду або ґрунт, що завдає значної шкоди навколишньому середовищу. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення, ртутні лампи, швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються. Дані відходи підлягають переробленню та утилізації.
КП «Київкомунсервіс», як виконавець послуг з вивезення побутових відходів, проводить роботу щодо розвитку системи роздільного збирання твердих побутових відходів, одержання вторинної сировини, вилучення небезпечних відходів, що є у складі побутових

Так, у 2017 році за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища КП «Київкомунсервіс» було закуплено 150 контейнерів для збору небезпечних відходів у складі побутових. Із січня 2018 року КП «Київкомунсервіс» розпочало роботу зі встановлення контейнерів для збору небезпечних відходів у складі побутових по всіх адміністративних районах столиці, згідно визначених райдержадміністраціями місцями та погодженим адресним переліком.

 • Контейнери призначені для збору відпрацьованих батарейок, непошкоджених ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп.
 • На контейнері нанесені позначки відповідних отворів для кожного типу відходів.
 • Ртутьвмісні термометри та енергозберігаючі лампи потрібно викидати лише в упаковці, або ж загорнутими у папір, аби уникнути їх пошкодженню.
 • Збір небезпечних відходів із контейнерів для збору небезпечних відходів у складі побутових, здійснюється по мірі їх заповнення по заявці від балансоутримувача, на території якого контейнер встановлено.

Контейнери для збору небезпечних відходів

Детальна інформація щодо адресного переліку місць встановлення контейнерів

Технічні параметри контейнерів враховують вимоги до завантаження та тимчасового зберігання в них небезпечних відходів.