Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Власником метрополітену м. Києва є багатопрофільне комунальне підприємство «Київський метрополітен».


Правила користування метрополітеном тут.
1. Що робити, якщо хтось впав на рейки в метро? Чи варто іншим пасажирам самостійно допомагати потерпілому? Чи потрібно лягати перед поїздом, чи краще спробувати вилізти на платформу?

Якщо людина з якихось причин впала, однак почувається нормально і може встати, то повинна рухатися у напрямку руху поїзда і просити про допомогу. Так машиніст зможе побачити людину на рейках і поїзд матиме достатній гальмівний шлях. В жодному разі не можна бігти назустріч поїзду чи намагатись світити ліхтариком. Самостійно вибиратися на платформу не варто. Занадто великий ризик ще більшого травмування себе та інших людей. Натомість інші пасажири мають повідомити про інцидент будь-якого працівника метрополітену або поліції.

2. Чи варто бігти за допомогою співробітників станції, якщо до прибуття потягу залишаються лічені секунди/хвилини?

Якщо людина впала на рейки і не може рухатися (наприклад, зламала ногу), але реагує - треба голосно та чітко попросити її лягти в лоток між рейками та терміново повідомити працівників станції або поліції. Якщо над тобою їде поїзд, це достатньо важкий психологічний момент, але спокій врятує життя.

3. Що робити, якщо під час зупинки потяга людина впала у дірку (проміжок) між вагонами?

Якщо ви побачили це з вагону поїзда - слід оперативно зв'язатися з машиністом за допомогою пристрою зв'язку, що є у кожному вагоні. Якщо ви побачили це, коли збиралися заходити до вагону, - слід бігти до машиніста та повідомити про інцидент, також паралельно повідомити чергового по станції. Сама людина, яка впала у цей проміжок, має спробувати встати на поручні між вагонами (якщо почувається нормально). Якщо ж потерпілий втратив свідомість - іншим пасажирам слід лише максимально швидко не дати поїзду зрушити з місця.

4. Що робити, якщо ти сам впав на рейки в метро? Чи можна вижити в такому випадку і що ні в якому разі не можна робити? До яких рейок можна/не можна торкатися в метро?

Вижити можна і треба. Ні в якому разі не торкатися до контактної рейки, по якій проходить струм. В залежності від типу станцій вона розташована у різних місцях - на станціях закритого типу (Хрещатик, Театральна тощо) вона знаходиться під платформою, на станціях Дніпро, Вирлиця та Червоний хутір - посередині колій. Натомість по двом іншим рейкам струм не проходить. Намагаючись самостійно вибратися на платформу, можна ступити на контактну рейку. Тому якщо впав - краще кликати по допомогу.

5. Як витягнути речі, що впали на рейки? Наприклад, якщо впустив мобільний телефон.

У чергової по станції є спеціальний пристрій, що працює як щипці, гумові рукавиці та повна інструкція щодо дій у таких випадках. Якщо ви впустили телефон, гаманець, сумку тощо - просто зверніться до чергового. Такі випадки у метро бувають.

6. Що робити, якщо з вікна потяга бачиш “зачепера”? Як його врятувати, якщо ти – пасажир метро?

Про це одразу слід повідомити машиніста через пристрій зв'язку у вагоні. Наприклад, сказати “Увага, між 2 та 3 вагоном їде людина”. “Зачеперу” ви більше ніяк не допоможете, головне - не налякати його. Адже людина може почати робити зайві рухи і травмуватися. Тому найкраще лише повідомити машиніста.

7. Через що люди найчастіше падають на рейки в метро? Як вберегти себе та своїх близьких від такої долі?

Не дарма в метро постійно наголошують, аби пасажири не переступали через обмежувальну лінію. У поїзда є виступаючі дзеркала, які можуть не лише зачепити, а й серйозно травмувати пасажирів. Якщо ж пасажир не заходитиме за обмежувальну лінію, то навіть при втраті свідомості впаде не під поїзд, а на платформу, де йому зможуть оперативно допомоги та викликати швидку допомогу.

Правила перевезення тварин:

Відповідно до п. 3 Правил користування метрополітеном, пасажири мають право безкоштовно перевозити в метрополітені тільки птахів і дрібних тварин у клітках. Маються на увазі тварини, яких можна перевозити в спеціальних контейнерах, сумках або клітинах.

Правилами користування метрополітеном не передбачена, перевезення таких тварин, як собаки великого і середнього розміру, користуватися для їх перевезення можна лише наземним громадським транспортом.

* Згідно п.5.3. Правил утримання кішок і собак в м. Києві (додаток 1 до рішення Київської міської ради від 25.10.2007 № 1079/3912), власник собаки, під час проїзду в громадському транспорті, зобов'язаний забезпечити її безпеку. Оскільки метрополітен є видом транспорту, користування яким пов’язане з підвищеною небезпекою, знаходження тварин на станціях та у вагонах (під землею, у замкнутому просторі з високим рівнем шуму і різкими звуками) може викликати у них неадекватну реакцію і призвести до травмування. До того ж, при перевезенні на ескалаторі, лапи собак можуть потрапити між елементами його механізмів.


1. Оплата проїзду

Оплатити проїзд у метрополітені можна чотирма методами:

KyivSmardCard
Карткою метро (до 31.03.2021)

Заставна вартість картки складає 15 грн., ці кошти можна отримати у разі повернення картки в касу.

Пасажирам повертається заставна вартість безконтактних карток в розмірі: 7 грн. – придбаних до 07.02.2015, 12 грн. – придбаних з 07.02.2015 по 13.07.2018, 15 грн. - придбаних з 14.07.2018.

Всі записані поїздки на картки можна буде використати до 31 березня 2021 року.

Безконтактною банківською карткою будь-якої платіжної системи на жовтих турнікетах

З 19 червня 2015 року для того, аби сплатити за проїзд, можна просто піднести свою безконтактну банківську картку MasterCard до турнікета.

З картки автоматично буде знята сума, що відповідає вартості проїзду. 

Разовим квитком з QR-кодом (паперовим або електронним)

ТЕРМІН ДІЇ QR-КВИТКА – 15 ДІБ

Одноразовий QR-квиток можна використовувати у роздрукованому вигляді або з екрана смартфону.

Придбати разовий QR-квиток можна:
- у додатку Київ Цифровий
- в Особистому кабінеті киянина
- у терміналах та в касах станцій метро

* кількість поїздок, одноразово придбаних на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 50 одиниць, а загальна кількість таких поїздок не може перевищувати 100 одиниць.

Що таке технологія PayPass? Це безконтактна технологія оплати, яка забезпечує швидкі розрахунки. Для оплати піднесіть картку до жовтого терміналу та дочекайтеся сигналу про успішну транзакцію. Це коштує стільки ж, як один жетон.

Власники мобільного пристрою Apple можуть розрахуватися за проїзд в метро за допомогою системи Apple Pay.

Для цього необхідно піднести свій телефон або розумний годинник Apple Watch до жовтого турнікету. Підтвердити транзакцію можна за допомогою Touch ID або паролю. Оплата відбувається без додаткової комісії, дочекайтеся сигналу та проходьте. Гроші стягуються із електронного гаманця, до якого прив’язана ваша банківська карта. Знижок на проїзд немає.

З 1 листопада 2017 для оплати проїзду в метро можна скористатися системою Android Pay. Для цього ваш смартфон має підтримувати технологію NFC тоді встановіть додаток Google Pay. Додайте карту для розрахунку. Відкрийте додаток, піднесіть телефон до жовтого турнікету, дочекайтеся сигналу та проходьте.

Консультування та надання допомоги користувачам (пасажирам) можно у Інформаційно-довідковому центрі (ІДЦ) за телефоном (044) 366-55-55

У разі закінчення терміну дії «Картки киянина» її утримувачу необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання для отримання нової картки.


Станція метро "Кловська"

Із 02.08.2017 на станції «Кловська» запроваджено пілотний проект автоматизованої роботи станції. Всі види оплати проїзду здійснюються в автоматах з продажу та поповнення ресурсу засобів оплати проїзду.

Найзручнішу для себе оплату проїзду пасажир обирає самостійно:

 • поповнення ресурсу засобів оплати;
 • придбання  безконтактної картки;
 • разової поїздки за  QR-квитками.

При цьому сплатити можна банківською карткою або скористатися готівкою.

Також на автоматах встановлених на ст. м. «Кловська» можна підключити до безконтактної банківської карти Mastercard поїздки за передплатою, як БК, та безлімітний проїзний. Проходити з безконтактною картою необхідно через жовті турнікети.

Працівники станції за необхідності надають пасажирам роз'яснення щодо користування даними автоматами. Оскільки розмін грошей на станції не передбачений, необхідно заздалегідь готувати необхідні купюри для оплати проїзду.


1.1. Тарифи на проїзд у метрополітені

Згідно з Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05.03.2020 № 399 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху» набуває чинності з 1 квітня 2020

З дати зміни тарифів на проїзд у метрополітені пасажирам забезпечується можливість здійснювати проїзд в метрополітені за придбаними до моменту зміни тарифів поїздками на пластикових безконтактних картках.

Студентські проїзні квитки реалізуються лише за безготівковим розрахунком через Студентську профспілкову асоціацію м. Києва тел. (044) 234-73-73


Щодо придбання карток KyivSmartCard по безготівковому розрахунку зверніться будь ласка за телефонами: (044) 366 81 05 або (044) 366 81 55.

№ з/пЗасоби оплати проїздуВартість (грн.)
Разові поїздки, KYIV SMART CARD
1.Разова поїздка (квиток з QR-кодом або оплата банківською карткою на автоматичному контрольному пункті)8,00
2.KYIV SMART CARD для запису поїздок чи проїздного квитка50,00
3.Поїздки від 1 до 98,00
4.Поїздки від 10 до 197,70
5.Поїздки від 20 до 297,40
6.Поїздки від 30 до 397,10
7.Поїздки від 40 до 496,80
8.Поїздки 506,50 (=325грн)
9.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку без обмеження кількості поїздок на 24 години100,00
10.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку без обмеження кількості поїздок на 48 години150,00
11.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку без обмеження кількості поїздок на 72 години200,00
 Проїзні квитки на повний місяць, 46, 62, 92 або 124 поїздки, на другу половину місяцяВартість (грн.)
МісяцьДруга половина місяцяДля студентів ВНЗ та
учнів професійно-технічних навчальних закладів
денної форми навчання
Для учнів денної форми навчання
на місяцьна другу половину місяця
12.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку без обмеження кількості поїздок1300,00650,00650,00325,00162,50
13.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку з обмеженням кількості поїздок (46)290,00145,00145,0072,50-
14.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку з обмеженням кількості поїздок (62)390,00195,00195,0097,50-
15.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку з обмеженням кількості поїздок (92)575,00287,50287,50143,75-
16.Проїздний квиток на автобус - трамвай - тролейбус - фунікулер - метрополітен - міську електричку з обмеженням кількості поїздок (124)770,00385,00385,00195,50-

1.2. Студентський квиток з безконтактним інтерфейсом

Студенти деяких вищих навчальних закладів мають змогу сплачувати за проїзд у Київському метрополітені своїми студентськими електронними квитками. Зокрема, така можливість передбачена для студентів денної форми навчання Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету фізичного виховання і спорту України, Київського національного університету будівництва і архітектури.

Ресурс пільгового студентського місячного проїзного квитка для проїзду в метрополітені можна записати прямо на студентську пластикову картку-посвідчення з безконтактним інтерфейсом, яка містить транспортний додаток. При цьому термін дії проїзного студент має змогу продовжити власноруч у зручний для нього час на будь-якій станції метрополітену.

Щоб активувати цю функцію студентського електронного квитка, студенту необхідно один раз з’явитися в адміністрацію КП «Київський метрополітен» (проспект Перемоги 35, кімната 113; з 8 до 19 год. без вихідних) та ініціалізувати транспортний додаток картки. Потім потрібно вперше звернутися в будь-яку касу метрополітену (з 22 числа поточного місяця по 14 число наступного місяця) для запису проїзного квитка на календарний місяць за 50% від його повної вартості.

У подальшому проїзний квиток на наступні місяці можна записувати на студентську картку як у касах метрополітену, так і в автоматах дозапису безконтактних карток, встановлених у вестибюлях станцій.

Ця послуга стала доступною для студентів столичних вищих навчальних закладів завдяки універсальності діючої в Київському метрополітені автоматизованої системи проходу пасажирів, яка дозволяє впроваджувати будь-які види проїзних квитків у відповідності з кращими світовими та європейськими практиками та стандартами.

Студенти інших столичних вишів також можуть користуватись даною послугою за наявності в них відповідних студентських квитків із безконтактним інтерфейсом. Для цього відповідний навчальний заклад повинен укласти договір із КП «Київський метрополітен» на первинну ініціалізацію таких студентських квитків і підтримання бази даних студентів в актуальному стані.

Нагадаємо, прохід на станцію метрополітену за студентським квитком здійснюється відповідно до Правил користування студентськими проїзними квитками в КП «Київський метрополітен».

2. Лінії метрополітену

На даний час у метрополітені м. Києва функціонує три лінії руху:

Святошинсько-Броварська
(м. Академмістечко-м. Лісова)

Оболонсько-Теремківська
(м. Героїв Дніпра - м. Теремки)

Сирецько-Печерська
(м. Червоний Хутір - м. Сирець)

Для того, щоб переглянути маршрут, інтервал руху, режим роботи, - натисніть на посилання.


2.1. Режим роботи станцій та пересадочних вузлів

Святошинсько-Броварська лінія:

Святошинсько-Броварська лінія (червона):

Станції

Час відкриттяЧас закриття на вхідПримітка
вестибюль
№1
вестибюль
№2
вестибюль
№1
вестибюль
№2
 

Академмістечко

05год 43хв05год 46хв00год 02хв24год 00хв  
Житомирська05год 48хв05год 45хв00год 02хв00год 05хв 
Святошин05год 35хв05год 32хв00год 03хв00год 07хв 
Нивки05год 34хв05год 37хв00год 10хв00год 07хв 
Берестейська05год 39хв-00год 11хв- 
Шулявська05год 37хв-00год 11хв- 
Політехнічний інститут05год 41хв-00год 14хв- 
Вокзальна05год 45хв-00год 16хв- 
Університет05год 45хв-00год 16хв- 
Театральна05год 45хв-00год 18хв- 
Хрещатик05год 40хв

05год 37хв
(вихід до вул. Інститутської)
05год 40хв

(вихід до вул. Городецького)
00год 12хв

00год 11хв
(вихід до вул. Інститутської)
00год 13хв

(вихід до вул. Городецького)
 
Арсенальна05год 38хв-00год 10хв- 
Дніпро05год 41хв-00год 12хв- 
Гідропарк05год 39хв-00год 10хв-Вестибюль №2
працює в літній період
по вихідних днях
з 11:00 до 20:00
Лівобережна05год 35хв05год 32хв00год 05хв00год 08хв 
Дарниця05год 33хв05год 30хв00год 06хв00год 03хв 
Чернігівська05год 31хв05год 28хв00год 04хв00год 01хв 
Лісова05год 25хв05год 28хв00год 02хв24год 00хв 
Куренівсько-Червоноармійська лінія:

Куренівсько-Червоноармійська (синя):

Станції

Час відкриттяЧас закриття на вхідПримітка
вестибюль
№1
вестибюль
№2
вестибюль
№1
вестибюль
№2

Героїв Дніпра

05год 22хв

05год 25хв

00год 02хв

24год 00хв

 
Мінська05год 24хв05год 27хв00год 01хв00год 04хв 
Оболонь05год 29хв05год 30хв00год 06хв00год 03хв 
Петрівка05год 29хв05год 32хв00год 09хв00год 06хв 
Тараса Шевченка05год 35хв-00год 11хв- 
Контрактова площа05год 34хв05год 37хв00год 13хв00год 10хв 
Поштова площа05год 39хв-00год 14хв- 
Майдан Незалежності05год 38хв-00год 14хв- 
Площа Льва Толстого05год 37хв-00год 16хв- 
Олімпійська05год 35хв-00год 15хв- 
Палац “Україна”05год 33хв-00год 13хв- 

Либідська

05год 46хв

-

00год 12хв

- 
Деміївська05год 49хв-00год 11хв- 
Голосіївська05год 52хв-00год 09хв- 
Васильківська05год 50хв

05год 53хв

00год 06хв

00год 09хв

 
Виставковий центр05год 53хв
(вихід №1)
05год 56хв
(вихід №2)
-00год 04хв-Вихід №1
обладнаний
ескалаторами
Іподром05год 55хв05год 52хв00год 04хв00год 01хв 
Теремки05год 48хв05год 53хв24год 00хв00год 02хв 
Сирецько-Печерська лінія:

Сирецько-Печерська лінія (зелена):

Станції

Час відкриттяЧас закриття на вхідПримітка
вестибюль
№1
вестибюль
№2
вестибюль
№1
вестибюль
№2

Сирець

05год 52хв

-

24год 00хв

- 
Дорогожичі05год 29хв-24год 00хв- 
Лук´янівська05год 35хв-00год 06хв- 
Золоті ворота05год 38хв-00год 06хв- 
Палац спорту05год 42хв-00год 11хв- 
Кловська05год 46хв-00год 11хв- 
Печерська05год 44хв-00год 11хв- 
Дружби народів05год 44хв-00год 16хв- 
Видубичі05год 41хв05год 44хв00год 14хв

00год 17хв

 
Славутич

05год 37хв

-00год 08хв- 
Осокорки05год 30хв05год 36хв00год 06хв00год 09хв 
Позняки05год 30хв

05год 33хв

00год 06хв00год 03хв 
Харківська05год 30хв05год 27хв24год 00хв00год 03хв 
Вирлиця05год 27хв-24год 00хв- 
Бориспільська05год 26хв05год 23хв24год 00хв23год 58хв 
Червоний хутір05год 52хв-23год 57хв-Вестибюль №2
тимчасово
не працює

Пересадочні вузли:

Пересадочні вузли
Напрямки рухуЧас відкриттяЧас закриття

Золоті ворота

Театральна

05год 45хв

00год 32хв

ТеатральнаЗолоті ворота05год 50хв00год 27хв
Площа Льва ТолстогоПалац спорту05год 45хв00год 25хв
Палац спортуПлоща Льва Толстого05год 50хв00год 31хв
Майдан НезалежностіХрещатик05год 45хв00год 31хв
Хрещатик Майдан Незалежності Робочі дніВихідні та святкові дні
Час відкриттяЧас закриттяЧас відкриттяЧас закриття
05год 40хв06год 55хв05год 40хв00год 29хв
09год 30хв

15год 55хв
(у п’ятницю 13год 55хв)

 • перехід, обладнаний ескалаторами
19год 30хв00год 29хв
 • пішохідний перехід
06год 30хв12год 30хв06год 30хв20год 30хв

 


 

2.2. Розклад руху поїздів

(grey lightbulb) Розклад руху поїздів метрополітену тут


3. Без бар'єрне середовище


Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажиру маломобільної групи можуть замовити супровід по території Київського метрополітену. Для цього необхідно подзвонити за номером (044) 238 55 11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.


3.1. Пасажирам з особливостями в пересуванні

12 станцій Київського метрополітену повністю пристосовані для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнанні ліфтами та підйомниками:

 1. «Вирлиця» – 4 ліфта, 3 спеціальних підйомники.
 2. «Бориспільська» – 2 ліфта, 2 спеціальних підйомники.
 3. «Червоний хутір» – 9 ліфтів.
 4. «Деміївська» – 2 ліфта, 2 спеціальних підйомники.
 5. «Голосіївська» – 3 ліфти.
 6. «Васильківська» – 4 ліфти, 2 спеціальних підйомники.
 7. «Виставковий центр» – 2 ліфти.
 8. «Іподром» – 5 ліфтів.
 9. «Теремки» – 4 ліфти.
 10. Другий вихід на станції «Дарниця» – 1 спеціальний підйомник.
 11. Другий вихід на станції «Лісова» – 2 спеціальних підйомники.
 12. «Лівобережна» - 2 спеціальних підйомники.

Крім того самостійно скористатись входом/виходом особам з інвалідністю, що користуються кріслом колісним можливо на станціях: «Вокзальна», «Університет», «Арсенальна», «Політехнічний Інститут», «Хрещатик» та «Золоті ворота».


3.2. Пасажирам з порушенням зору

У вестибюлях шести пересадочних станцій Київського метрополітену є рельєфнографічні карти-схеми Київського метрополітену, якими можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карти виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну. Для розміщення перших шести карт було обрано вестибюлі станцій «Театральна», «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Золоті Ворота» та «Палац спорту» оскільки вони розташовані у центральній частині міста і мають великий пасажиропотік.

На станціях «Майдан Незалежності» та «Хрещатик» (вхід з вулиці Хрещатик) схеми розміщено на стіні праворуч перед контрольно-пропускним пунктом. На станціях «Площа Льва Толстого» та «Театральна» – на стіні ліворуч одразу за контрольно-пропускним пунктом. На станції «Палац спорту» карта знаходиться на стіні ліворуч перед контрольно-пропускним пунктом. На станції «Золоті ворота» (вхід з Золотоворітського проїзду) карта розміщена на стіні ліворуч від входу до касового залу. Всі карти-схеми розміщені на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові, в разі необхідності, зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.


Див. також

Питання-відповіді за темою

З якого числа пільговий проїзд в метрополітені буде виключно за Карткою киянина?
Чому в касах метрополітену не повертають вартість проїзних квитків?
Чому в касах продають по 1 жетону?
Чому в метрополітені не має вбиралень?
Чому машиніст поїзда закрив двері не дочекавшись доки всі пасажири вийдуть і зайдуть? 
Чому на станції «Кловська» не працює каса?
Чому на території метрополітену проводиться несанкціонована торгівля?
Чому не має урн для сміття у метрополітені?
Чому не працюють ескалатори на станції «Академмістечко»?
Чому не працює єдиний турнікет з технологією PAY-PASS на банківську картку?
Чому не пропускають з багажем в метро?
Чому не пропускають з візком до метрополітену?
Чому не пропускають пенсіонерів за пенсійним посвідченням?
Чому у вагонах метрополітену спекотно?
Чому у вагони з вентиляції на Святошинсько-Броварській лінії потрапляють опади?
Для проїзду в громадському транспорті діє виключно "Картка киянина"? 
Чи потрібно активувати "Картку киянина" у касах метрополітену для безоплатного проїзду?  
Яка кількість поїздок у громадському транспорті надається за "Карткою киянина"?


Статті за темою

Організація руху транспорту у м. Києві 


Контакти за темою

Департамент (ДПА) транспортної інфраструктури 
Департамент (ДПА) соціальної політики
Комунальне підприємство (КП) «Київпастранс» 
Комунальне підприємство (КП) «Київський метрополітен»  
Районні державні адміністрації міста Києва (РДА)