Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1. Загальні положення

Муніципальна карта "Картка киянина" - це багатофункціональний електронний платіжний засіб, в будь-якій формі, на будь-якому носії, який містить персональні дані та дає змогу ідентифікувати утримувача картки, за допомогою якого надаються пільги, доплати, допомоги, компенсації, сервіси, послуги та знижки його утримувачам на території міста Києва.

Система "Картка киянина" створена з метою підвищення соціального захисту населення (в тому числі надання адресної допомоги за рахунок бюджету м. Києва соціально-незахищеним громадянам), для впорядкування механізмів надання пільг, їх обліку та адресності, розвитку безготівкових форм розрахунків, створення зручних сучасних сервісів для всіх мешканців міста.

Метою запровадження проекту "Муніципальна картка "Картка киянина" є:


 • Підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг населенню міста Києва.
 • Створення та реалізація прозорого й ефективного механізму надання мешканцям міста Києва пільг, доплат, допомоги, компенсації, сервісів, послуг та знижок, цільової адресної допомоги тощо.
 • Персоніфікований облік наданих заходів підтримки.
 • Оптимізація витрат та централізований контроль над цільовим використанням бюджетних коштів, що виділяються на соціальні цілі.
 • Розвиток безготівкових форм розрахунків.

Основні завдання проекту "Муніципальна картка "Картка киянина":


 • Упорядкування та облік надання утримувачам муніципальних карток "Картка киянина" пільг, доплат, допомоги, компенсацій, сервісів, послуг та знижок, цільової адресної допомоги та інших заходів підтримки.
 • Надання утримувачам муніципальних карток "Картка киянина" пільг, доплат, допомоги, компенсацій, сервісів, послуг та знижок, цільової адресної допомоги та інших заходів підтримки відповідно до законодавства України та актів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Використання муніципальної картки "Картка киянина" надає можливість:


 • Отримати пільги, доплати, допомоги, компенсації, сервіси, послуги та знижки, цільову адресну допомогу та інші заходи підтримки.
 • Ідентифікувати утримувача муніципальної картки "Картка киянина".
 • Забезпечити облік проїзду утримувачів муніципальної картки "Картка киянина" в міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, міській електричці, який працює у звичайному режимі руху.
 • Обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
 • Здійснити оплату житлово-комунальних послуг.
 • Здійснити зарахування на банківські рахунки муніципальної картки "Картка киянина" дотацій, пенсій, допомоги та інших грошових виплат, зняття готівки з банківських рахунків, реалізацію безготівкової оплати за товари і послуги, зокрема, із забезпеченням функції контролю адресності витрачання цільових соціальних дотацій, та інших операцій, доступних для виконання (за бажанням утримувача муніципальної картки "Картка киянина").

2. Функціональні можливості муніципальної картки «Картка киянина»


 1. Міський пасажирський транспорт (КП «Київський метрополітен», КП «Київпастранс»):
  • за допомогою КК пільгові категорії населення можуть скористатися безкоштовним проїздом;
  • не пільговики використовують КК в якості проїзного з можливістю поповнити картку на проїзд від однієї до п'ятдесяти поїздок.

2. Муніципальні заклади культури:

  • в муніципальних закладах культури (театри, музеї) встановлені спеціальні ціни або визначені дні безкоштовного відвідування для утримувачів КК.

3. Сплата за комунальні послуги за допомогою КК:

4. Надання знижок утримувачам КК в торгівельно-сервісних мережах за умови пред'явлення КК:

  • в торговельних мережах ПП «БІЛЛА-Україна» (23 супермаркети), ПП «Торговий дім «Вест лайн» (3 супермаркети), ПрАТ «Фуршет» (22 супермаркети), ТОВ «Новус Україна» (23 супермаркетів) - надають знижки 3% - 7%;
  • в торгівельній мережі ТОВ «Київхліб» (150 торгових точок) реалізована можливість отримання автоматичної знижки на придбання одного з 3-х видів хлібобулочних виробів на день в залежності від категорії пільговика.

5. Мережа комунальних аптеках КП «Фармація» за умови пред’явлення КК:

  • реалізація утримувачам КК (210 найменувань) вітчизняних лікарських засобів;
  • реалізація утримувачам КК всіх лікарських засобів за спеціальними цінами.

6. Використання КК як засіб ідентифікації особи при користуванні міськими електронними сервісами:

  • електронна Ідентифікація особи по КК реалізована використовуючи технологію BankID NBU. Отримати електронні сервіси можливо пройшовши реєстрацію на сайті https://id.kyivcity.gov.ua/login - Київ ID "Єдиний обліковий запис киянина".

3. Особи, які мають право на отримання муніципальної картки "Картка киянина"

Особи, які мають право на отримання картки киянина визначені згідно рішення Київської міської ради від 20 грудня 2018 року N 549/6600 "Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної картки "Муніципальна картка "Картка киянина".

Картка киянина видається за зверненням громадян, які:


 • мають право на пільги, доплати, допомоги, компенсації відповідно до законодавства України, на додаткові пільги, доплати, допомоги, компенсації відповідно до актів Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
 • внутрішньо переміщеним особам (особам, облікованим у місті Києві, які переміщені з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції/операції об'єднаних сил);
 • зареєстровані в місті Києві;
 • здійснюють трудову діяльність в місті Києві відповідно до законодавства України;
 • отримують повну загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту в закладах освіти міста Києва всіх рівнів акредитації, а також є батьками (опікунами) дітей, які отримують повну загальну середню освіту в закладах освіти міста Києва.

4. Оформлення муніципальної картки "Картка киянина"

Для того, щоб оформити муніципальну картку "Картка киянина", необхідно звернутись до Ощадбанку.


Перелік документів, які додаються для отримання МК КК:

 • паспорт громадянина України, або документ, який його замінює;
 • довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
 • документи, що підтверджують право на отримання муніципальної картки «Картка киянина» (учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи тощо);
 • посвідчення, що дає право на пільги, доплати, допомоги, компенсації (у разі наявності);
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (у разі наявності).

Муніципальну картку "Картка киянина" громадяни-мешканці м. Києва, що отримують пільги з міського бюджету, отримують безкоштовно!

Особа, яка є громадянином України та не відноситься до пільгових категорій мешканців м. Києва:

 • місце проживання якої зареєстроване в м. Києві – отримує КК за власні кошти (Пакет «Стандартний» - 120 грн/рік) або на умовах зарплатного проекту в «Ощадбанку»;
 • здійснює трудову діяльність в м. Києві («кияни» та «некияни») відповідно до законодавства України – отримує КК за власні кошти (Пакет «Стандартний» - 120 грн/рік) або на умовах зарплатного проекту в «Ощадбанку».

При втраті/пошкодженні отриманої картки, протягом періоду її дії, утримувач картки сплачує комісію за виготовлення нової картки згідно тарифів банку-емітенту. Тарифи розміщені на сайті банку-партнеру проекту АТ "Ощадбанк"

Якщо ви отримуєте Картку Киянина та не підпадаєте під жодну категорію пільг, то плата за обслуговування картки складає 120 гривень на рік. Додаткову інформацію з приводу обслуговування карток, є можливість дізнатись у банка-ємітента.


5. Організації-партнери, які беруть участь у проекті "Муніципальна картка "Картка киянина"

5.1. КП "Фармація"


14 травня 2012 року між Головним управлінням охорони здоров’я виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради ( Київської міської державної адміністрації), київськими виробниками лікарських засобів та комунальним підприємством  «Фармація» підписано Меморандум про співробітництво

На базі аптечних закладів КП «Фармація» було створено власний проект підприємства – це соціальний проект по відпуску всіх лікарських засобів, як вітчизняного так і іноземного виробництва, утримувачам «Картки киянина» за спеціальними цінами, нижчими від роздрібної по мережі.

Наразі триває робота з технічної інтеграції між системами муніципальної картки «Картка киянина» та КП «Фармація». Така інтеграція надасть можливість придбати певні лікарські засоби за спеціальними цінами (знижками) в автоматичному режимі з використанням муніципальної картки КК.

Детальна інформація про адреси та контакти аптек мережі "Фармація", а також лікарські засоби розміщена за посиланням: Лікувальні установи


5.2. Мережі супермаркетів

СупермаркетЗнижкаТермін дії

"Фуршет"

Знижка 5% - на весь асортимент, окрім акційного

з відкриття до 13:00 щодня

весь день - за адресою м. Київ, вул. Кибальчича 11А

"BILLA"Знижка 7% - на весь асортимент товарів, окрім акційних
знижка надається всім пенсіонерам за пред'явленням пенсійного посвідчення
щодня до 12:00 години, крім вихідних.
"Novus"

Можливість отримати безкоштовно (1 грн.) бонусну картку NOVUS пластикового формату.

Для отримання бонусної картки NOVUS, необхідно звернутися на інфо-касу та пред’явити Картку Киянина; або отримати безкоштовно картку в електронному форматі у застосунку VIBER шляхом автоматичного переходу за посиланням http://tinyurl.com/y2q3kuco або відсканувавши QR код на касі магазину.


5.3. ПАТ "Київхліб" (соціальний хліб)

Продаж соціальних сортів хліба ("соціальний хліб")


5.4. Музеї міста Києва

 

Назва

 

Адреса

Пропозиція

 

Механізм отримання пільги/знижки

Пільга

Знижка від повної
вартості квитка, %

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва»м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 7 7,5За наявності «Картки киянина»
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевськогом. Київ, вул. Паньківська, 9 8За наявності «Картки киянина»
Літературно-меморіальний музей М. Булгаковам. Київ,  Андріївський узвіз, 13 7,5За наявності «Картки киянина»
Музей української діаспорим. Київ, вул. Московська, 40-б 8За наявності «Картки киянина»
Київський музей О.С. Пушкінам. Київ, вул. Кудрявська, 9 8За наявності «Картки киянина»
Музей Шолом-Алейхемам. Київ, вул. Велика Васильківська, 5 8За наявності «Картки киянина»
Музей окупації Києвам.Київ, вул. Славгородська (парк Партизанської слави) 8За наявності «Картки киянина»
Музей шістдесятництвам. Київ, вул. Олеся Гончара, 33-а 8За наявності «Картки киянина»
Національний музей українського народного декоративного мистецтва 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 930 грн. - фіксована ціна За наявності «Картки киянина»
Пред’явлення оригіналу посвідчення 
Національний музей «Київська картинна галерея»01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 9 5За наявності «Картки киянина»
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків01004, м. Київ,  вул. Терещенківська, 1545 грн. - фіксована ціна на огляд однієї експозиції За наявності «Картки киянина»
Музей видатних діячів української культури01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 97Безкоштовне відвідування щонеділі За наявності «Картки киянина»
Музей книги і друкарства України 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 9 25За наявності «Картки киянина»
Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»01133, м. Київ, вул. Госпітальна, 24-А

Кожного понеділка безкоштовний огляд:

 • музейних експозицій з 10.00 до 15.00 год.;
 • експозиції  просто неба - з 10.00 до 18.00 год.
 За наявності «Картки киянина»
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 24 40За наявності «Картки киянина»
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»01015, м. Київ, вул. Лаврська, 19Безкоштовне відвідування кожної середи  За наявності «Картки киянина»
Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе01025, м. Київ, вул. Андріївський
узвіз, 21
Відвідування музею - 13 грн.; відвідування галереї - 18 грн.
Третій вівторок місяця безкоштовно
 За наявності «Картки киянина»
Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини в м.Києві01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 5

"Самостійний огляд експозиції":

 • для дорослих  -  в 10 грн.,
 • для дітей – 5 грн.
 За наявності «Картки киянина»
Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського03039, м. Київ, вул. Рильського, 7 30За наявності «Картки киянина»
Музей гетьманства04070, м. Київ, вул. Спаська, 16-Б5,00 грн. - спецціна.
Безкоштовне відвідування в останній понеділок місяця
 За наявності «Картки киянина»
Національний музей історії України02000, м. Київ, вул, Володимирська, 2

Квиток за пільговою ціною – 30 гривень

 Безкоштовний вхід у вихідні дні, в суботу та неділю,
з 10 до 12 години та можливість безкоштовного екскурсійного
обслуговування в суботу та неділю о 17:30 та 18:00
.

 За наявності «Картки киянина»

5.5. Інші організації

Організація

Знижка

Київський зоопарк "KYIV ZOO"Вартість вхідного квитка 60,00 грн.

6. Термін дії "Картки киянина".

Термін дії Картки зазначений на її лицьовому звороті біля позначки: EXPIRES END.


Див. також

Питання-відповіді за темою

Як виглядає "Картка киянина"? Які з власників Картки киянина можуть користуватись пільгами? 
Як оформити "Картку киянина", якщо особа самостійно не може з'явитись для оформлення?
Для проїзду в громадському транспорті діє виключно "Картка киянина"? 
Яка кількість поїздок у громадському транспорті надається за "Карткою киянина"?
У яких випадках припиняється дія "Картки киянина"? 
Чи потрібно активувати "Картку киянина" у касах метрополітену для безоплатного проїзду? 
Як отримати виплати з Картки киянина вкладникам банку "Хрещатик"? 


Статті за темою

Пільги 
Транспорт
Охорона здоров'я  


Контакти за темою

Департамент (ДПА) соціальної політики 
Районні державні адміністрації міста Києва (РДА) 
Центр комунального сервісу (ЦКС) 
Лікувальні установи 
Ощадбанк 
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 
Комунальне підприємство (КП) «Київський метрополітен» 
Комунальне підприємство (КП) "Головний інформаційно - обчислювальний центр" (ГІОЦ)