Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

 


1. Заявка на виклик лікаря додому

Дільничний лікар-терапевт забезпечує надання допомоги населенню, відповідно до територіальної одиниці та амбулаторно-поліклінічного закладу, до якого він прикріплений.

Лікар-терапевт проводить амбулаторний прийом та здійснює виклики додому згідно з графіком роботи, затвердженим головним лікарем амбулаторно-поліклінічного закладу.

Для подання заявки на виклик лікаря-терапевта  додому необхідно:


 • зателефонувати за міськими телефонними номерами бюро викликів або реєстратури відповідного амбулаторно-поліклінічного закладу;
 • безпосередньо звернутись до амбулаторно-поліклінічного закладу через спеціально облаштовані скриньки
Час та дні реєстрації заявок:
Будні дніЗ 08:00 до 15:00здійснюється реєстрація викликів лікаря-терапевта
З 08:00 до 15:00

виклики приймаються для виконання черговим лікарем амбулаторно-поліклінічного закладу

Вихідні (сб.)з 08:00 до 15:00виклики приймаються для виконання черговим лікарем амбулаторно-поліклінічного закладу
У будні дні після 18:00, вихідні та святкові дні в разі необхідності необхідно звертатися до пункту невідкладної медичної допомоги для дорослого населення, який працює цілодобово.

У разі відсутності Лікаря-терапевта (відпустка, курси, хвороба тощо) адміністрація амбулаторно-поліклінічного закладу залишає за собою право направити для виконання виклику лікаря з іншої дільниці або чергового лікаря амбулаторно-поліклінічного закладу.


2. Умови виклику

Лікаря-терапевта викликають додому у випадках:

 • гострих хронічних захворювань та їх загострення;
 • підвищення температури тіла;
 • підвищення артеріального тиску;
 • погіршення стану пацієнта, лікування якого проводиться в домашніх умовах;неможливості самостійного звернення пацієнта до амбулаторно- поліклінічного закладу.

3. Дії пацієнта(особи, яка викликає лікаря)

 У разі відмови від надання медичної допомоги (пацієнту стало краще, медичної допомоги не потребує тощо) до прибуття Лікаря-терапевта особа, яка здійснювала виклик, повинна повідомити про це реєстратора амбулаторно-поліклінічного закладу.

При поданні заявки на виклик лікаря додому, особа, яка викликає лікаря-терапевта, зобов’язана:

 • чітко і правильно відповісти на всі запитання реєстратора, який приймає виклик;
 • точно і достовірно описати скарги пацієнта;
 • назвати точну адресу виклику (район, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, номер під’їзду та код дверей під’їзду тощо);
 • назвати прізвище, ім’я, по батькові пацієнта;
 • вказати вік, стать пацієнта;
 • вказати домашній телефон;
 • вказати, чи це первинне звернення до Лікаря-терапевта, чи виклик є повторним.

Також необхідно створити умови для повноцінного огляду пацієнта лікарем:

 • забезпечити безперешкодний доступ до пацієнта;
 • створити необхідні умови для роботи (можливість вимити руки, дати чистий рушник, забезпечити якісне освітлення);
 • заздалегідь ізолювати домашніх тварин, які можуть ускладнити надання медичної допомоги пацієнту, а також заподіяти шкоди здоров’ю та майну Лікаря-терапевта.

Пацієнт зобов’язаний надати Лікарю-терапевту паспорт у разі оформлення листка тимчасової непрацездатності, а при виписці пільгових рецептів — документи, що підтверджують наявність пільг.

Якщо пацієнт зареєстрований в іншому адміністративному районі міста Києва або не проживає в місті Києві, або є громадянином іншої держави, за терапевтичною допомогою він може звертатися до відповідного амбулаторно-поліклінічного закладу за місцем фактичного проживання. Листок тимчасової непрацездатності або довідка про тимчасову непрацездатність надаються пацієнту з дозволу керівника амбулаторно-поліклінічного закладу у випадку, коли пацієнт зареєстрований в іншому адміністративному районі.


4. Дії лікаря-терапевта

 • Лікар-терапевт на вимогу пацієнта зобов’язаний надати інформацію в доступній формі про стан здоров’я пацієнта, лікувальні заходи та прогноз щодо можливого розвитку захворювання;
 • Лікар-терапевт не несе відповідальності за виклики, які не могли бути виконаними в разі відсутності нумерації будинків, неправильно вказаної адреси, покажчиків назв вулиць, ненадання інформації про наявність кодового замка під’їзду, у випадку несправності переговорних пристроїв (домофонів);
 • У випадках агресивної поведінки пацієнтів або оточуючих їх осіб, зокрема тих, які знаходяться в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, гострого психічного розладу та загрожують здоров’ю або життю Лікаря-терапевта, надання медичної допомоги здійснюється в присутності працівників правоохоронних органів. У таких випадках  випадках Лікар-терапевт має право не надавати медичну допомогу до прибуття працівників правоохоронних органів;
 • Лікар-терапевт не зобов’язаний знімати в квартирі взуття.

Лікар-терапевт після огляду пацієнта, встановлення попереднього діагнозу та у разі наявності показань для екстреної госпіталізації пацієнта, який потребує супроводу медичного персоналу та носилкового транспортування, повинен викликати бригаду швидкої медичної допомоги.